Zagraj z nami! Zostań wolontariuszem 31. Finału WOŚP

Dodane 19 listopada 2022, 08:27
Materiały prasowe 29 stycznia 2023 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 31. zagra na całym świecie. Orkiestrowego grania nie zabraknie także w Garwolinie i okolicznych miejscowościach. Sztab działający w Centrum Sportu i Kultury właśnie rozpoczął rejestrację wolontariuszy.

31. Finałowi WOŚP towarzyszy hasło: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” Dlaczego walka z sepsą?

– Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów. W Polsce, ze względu na brak krajowego rejestru, nie istnieją wiarygodne dane na temat zapadalności na sepsę, co znacznie utrudnia działania mające na celu jej zapobieganiu i zwalczaniu. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana – informuje na swojej stronie internetowej Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas 30. Finału udało się zebrać kwotę 224 376 706,35 zł! Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i hojności mieszkańców garwoliński sztab dołożył swoją cegiełkę w kwocie blisko 84 tys. zł. Jak będzie tym razem?

Zobacz też: Dlaczego pompa ciepła i fotowoltaika to dobra inwestycja?

Chcesz zostać wolontariuszem? Sprawdź, jak to zrobić!

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie właśnie rozpoczyna rejestrację osób, którzy będą kwestować podczas 31. Finału WOŚP. W tym roku w zbiórce będzie mogło wziąć udział 75 wolontariuszy.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc sztab zastrzega sobie prawo do weryfikacji i odrzucenia zgłoszenia wolontariusza bez podania przyczyny.

– Bycie wolontariuszem na pewno daje dużo radości i satysfakcji, ale to przede wszystkim duża odpowiedzialność, dlatego, jak co roku, zachęcamy do podejmowania przemyślanych decyzji. Sukces naszej corocznej zbiórki zależy nie tylko od otwartych serc i portfeli mieszkańców, ale także od zaangażowania wolontariuszy. Ci, którzy kwestowali z nami w poprzednich latach, nigdy nie zawiedli. Wierzymy, że tak będzie i tym razem – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, szef garwolińskiego sztabu WOŚP.

Jak zostać wolontariuszem?

·         Upewnij się, że akceptujesz wszystkie warunki regulaminu wolontariusza.

·      Sztab przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie prowadzi wyłącznie rejestrację online. Wejdź na stronę www.iwolontariusz.wosp.org.pl, załóż konto i zarejestruj się. UWAGA! Osoby niepełnoletnie nie mogą dokonać samodzielnej rejestracji – konto musi zostać założone przez rodzica lub prawnego opiekuna. Do prawidłowej rejestracji potrzebne będą dane osobowe, numer pesel oraz zdjęcie. Podczas rejestracji należy wybrać sztab, wpisując w wyszukiwarce sztabów: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Jeśli kwestowałeś w poprzednich latach i masz już swoje konto, po prostu zaloguj się.

·         Podczas rejestracji musisz wybrać w jaki sposób będzie kwestować – z puszką tekturową w dniu finału, z eSkarbonką (zbiórka online) czy w obu tych formach. Następnie wybierz odpowiedni sztab – wpisz w wyszukiwarkę Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie lub numer sztabu 2875.

·         Po zarejestrowaniu zgłoszenie oczekuje na akceptację zdjęcia oraz weryfikację danych.

·         Sztab skontaktuje się z zakwalifikowanymi wolontariuszami w celu weryfikacji danych podanych w formularzu rejestracji i potwierdzeniu udziału w 31. Finale WOŚP.

Rejestracja wolontariuszy w sztabie przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie trwa do 11 grudnia.

Informacji szczegółowych udziela szef sztabu: Justyna Dybcio, jdybcio@csik.garwolin.pl

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.