Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski i Tadeusz Talarek na jednej scenie!

Dodane 12 marca 2024, 15:03

Miasto Garwolin
Materiały prasowe To będzie nie tylko uczta dla ucha, lecz także wspaniała międzypokoleniowa podróż muzyczna. Już 19 marca w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury odbędzie się koncert Macieja Miecznikowskiego z gościnnym udziałem dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicji Węgorzewskiej oraz finalisty The Voice Senior Tadeusza Talarka. Wszystko to z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie CSiK.

Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych. Prowadzenie show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów, a popularność oratoriów z cyklu „Tryptyk Świętokrzyski” i „Siedem Pieśni Marii” - platynowe, diamentowe i podwójne diamentowe płyty. Jest frontmanem znanej formacji rozrywkowej Leszcze, z którą wydał 5 płyt i przeboje takie jak „Ta dziewczyna”, „Kombinuj dziewczyno” czy „Tak się bawi nasza klasa". Jest też autorem solowych albumów, m.in.: autorski „Będzie z nami dobrze” czy jazzujące: „Czarodzieje - Osiecka, Zieliński, Miecznikowski” i „Tribute to Nat King Cole”. Występuje też pod własnym nazwiskiem, od kameralnych recitali po duże koncerty z zespołem wyśmienitych muzyków.

 

O sukcesach i muzycznych wcieleniach Macieja Miecznikowskiego można byłoby pisać długo. O tym, jak wyjątkowe są jego koncerty, będzie można się przekonać już 19 marca. Obok wokalisty na scenie staną także wybitni muzycy. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Gościnnie podczas wydarzenia zaśpiewa wybitna śpiewaczka operowa i dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska oraz znany lokalnej publiczności wokalista Tadeusz Talarek – finalista tegorocznej edycji The Voice Senior.

 

Koncert poprzedzi także słodki poczęstunek. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (ul. Nadwodna 1, I piętro).

 

Wydarzenie jest częścią obchodów 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na koncert zapraszają członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska oraz burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

 

 Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.