Dla mam i dla ojców - warsztaty rodzicielskie (25.02)

Dodane 15 lutego 2024, 08:11

Garwolin
Materiały prasowe 23 lutego rozpocznie się w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach piąta edycja warsztatów z Pozytywnej dyscypliny. Kierowane są one do rodziców dzieci w każdym wieku, a także do nauczycieli, wychowawców i wszystkich, którzy zajmują się pracą z dziećmi. Dają one skuteczne wsparcie w budowaniu zdrowych relacji oraz wychowaniu ku samodzielności i odpowiedzialności.

Warsztaty rodzicielskie to jest propozycją dla mam i tatusiów. Wychowywanie jest przecież sprawą obojga rodziców. Dynamika życia, własna kondycja psychiczna i fizyczna, zmieniające się okoliczności szkolne i domowe to wszystko czynniki, które sprawiają, że czasem wychowywanie sprawia trudność, wywołuje uczucie bezsilności lub nawet złości. Pytanie brzmi – co robimy jako rodzice, by wzmocnić nasze relacje, by nasz dom był miejscem, gdzie zawsze chce się wracać? Nasze dzieci warte są każdych starań. – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska, edukatorka PD.

Warsztaty są przeznaczone dla tych, którzy chcą rozwinąć relacje z dziećmi (wiek pociech nie ma tu znaczenia). Zależy im na więzi i byciu mądrym rodzicem.

Dzięki warsztatom rodzice dowiedzą się jak:

  • odnaleźć drogę do rodzicielstwa pełnego bliskości i wdzięczności,
  • otworzyć się na budowanie dobrych relacji i właściwej komunikacji,
  • lepiej poznać siebie i zrozumieć jak to, jakim się jest, wpływa na własne dzieci.

Pozytywna dyscyplina to metoda wychowawcza znana od ponad 30 lat. Opiera się na szacunku do

dziecka i szacunku do siebie, ale też bierze pod uwagę sytuację, w której się znajdujemy.

 

Cykl spotkań zatytułowanych „Dobra relacja” obejmuje 12 godzin podzielonych na 3

dni: piątek 23 lutego, sobota 24 lutego i niedziela 25 lutego. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. Miejsce: Gminne Centrum Animacji Kultury.      

 

Informacja prasowa  

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.