Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 25

Dodane 4 stycznia 2017, 13:27

Miasto Garwolin
Materiał prasowy CSIK Garwolin 15 stycznia 80 wolontariuszy ze sztabu przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie będzie kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 25. Finału WOŚP na garwolińskiej scenie wystąpią wokalistki – Martyna Szczęch, Monika Szostak, Joanna Karwacka, zespół The George Best i Street Dance Studio. Nie zabraknie także tradycyjnej orkiestrowej licytacji.

15 stycznia w całej Polsce odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny w zbiórkę włącza się także sztab przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Przez cały dzień 80 wolontariuszy będzie kwestowało nie tylko w samym Garwolinie, ale także w innych miejscowościach powiatu garwolińskiego. Wśród nich nie tylko dzieci i młodzież, ale także seniorzy. 

Jak co roku granie na rzecz orkiestry będzie miało także wyraz artystyczny – tym razem muzyczny. O godzinie 17:30 na scenie Domu Kultury w Garwolinie wystąpi zespół The George Best. Grupę tworzy czterech miłośników starego rocka. Zespół powstał rok temu, a jego głównym założeniem było granie utworów brytyjskich z lat 60, ale w repertuarze mają także utwory z lat późniejszych i kawałki zza oceanu. To międzynarodowa, polsko-hiszpańska ekipa, w której składzie znajdują się dobrze znane garwolińskiej publiczności nazwiska. Na gitarze – Piotr Zaleś Zalewski, na perkusji – Dariusz „Perkoz” Piesiewicz, na basie – Bartek Kłeczek, a na gitarze i przy mikrofonie - Juan Antonio Godoy Vares.  

O 19:00 sceną zawładną kobiety. Crazy vibes, czyli: Martyna Szczęch/Martina Collins, Monika Szostak i Joanna Karwacka. To będzie koncert pełny energetycznych dźwięków i wielkich przebojów. Monika Szostak to uczestniczka II edycji The voice of Poland oraz laureatka wielu festiwali i konkursów muzycznych.  Na swoim koncie ma udział w wielu projektach muzycznych. Koncertowała na mniejszych i dużych scenach –między innymi u boku Patrycji Markowskiej. Joanna Karwacka ma 23 lata, a śpiewa od dziecka. Teraz skupia się na doskonaleniu swoich umiejętności wokalnych i instrumentalnych oraz pracuje nad swoim autorskim materiałem. Martyna Szczęch – na scenie występująca pod pseudonimem Martina Collins – to wokalistka, która pierwsze kroki stawiała na garwolińskiej scenie. Współpracowała z polskim wokalistą z zespołu Volver – Mariuszem Totoszo. Brała udział w talent show Must be the music. Jest wokalistką w zespole All The Same. Współpracuje z Jakubem Liszko. Ma na swoim koncie wiele koncertów na dużej scenie – między innymi supportowała Dodę.

Podczas 25. Finału WOŚP nie zabraknie także tradycyjnej licytacji. Rozpocznie się ona około godziny 18:30 na sali widowiskowej CSiK. Zegarek na ścianę, kalendarze, koszulki, kubek termiczny, książki – to tylko niektóre orkiestrowe gadżety, które w tym roku będzie można wylicytować. Obok tych gadżetów zawsze pojawiają się wartościowe przedmioty przyniesione przez ofiarodawców. Także w tym roku sztab WOŚP przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zachęca do włączenia się i otwartości serca.  Wszyscy, którzy chcieliby przekazać przedmiot na licytację, proszeni są o kontakt z sekretariatem Domu Kultury przy ul. Nadwodnej 1 (I piętro) lub kontakt mailowy z szefem sztabu: amikulska@csik.garwolin.pl  

Materiał prasowy

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.