Takie momenty jak ten, zostają na długo w pamięci

Dodane 28 stycznia 2019, 17:06

Garwolin
Informacja prasowa 21 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Rębkowskiej dzieci z przedszkola "Słoneczko" w ramach jasełek wystawiły inscenizacje pt. „Historię Bożego Narodzenia opowiem Wam”. Co roku dzieci zaskakują swoją kreatywnością i zaangażowaniem szeroką publiczność, nie inaczej było tym razem.

Najstarsza grupa przedszkolaków - Sowy, przygotowała pod okiem opiekunek Sylwii Nowosielskiej i Agnieszki Mikulskiej niezwykłą opowieść o narodzeniu Jezusa. Dzieci wcieliły się w rolę: Jezusa, Maryi, Trzech Króli, pasterzy, zwierzątek, anioła, baletnicy. Dużą niespodzianką dla widzów był chór 9 aniołów w skład którego weszło sześć mam przedszkolaków i trzy gimnazjalistki. Nauczyciele za to odegrali rolę: babci i dziadka. Kolędnikami, którzy rozpoczęli występ byli gimnazjaliści. Zimowa sceneria, kominek, lampiony, oświetlenie nadały wyjątkowy charakter uroczystości. Występ zakończył się odśpiewaniem przez wszystkie zaangażowane osoby pastorałki:

,, Leć, kolędo, w świat, niech cię niesie wiatr.
Leć, kolędo, do ludzi, by w nich radość obudzić,
bo narodził się Jezus nasz.
Leć, kolędo, do ludzi, by w nich radość obudzić,
bo narodził się Jezus nasz…’’

W śpiew włączyli się wszyscy goście i pozostałe przedszkolaki. Wszyscy razem stworzyli bardzo ciepłą i przyjazną atmosferę. Kolędnicy rozdali życzenia noworoczne. Takie momenty jak ten zostają na długo w pamięci i bardzo łączą całą społeczność szkolno–przedszkolną i zaprzyjaźnione osoby. Na koniec dyrektor, Renata Boryń podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji uroczystości. W szczególności ciepłe słowa skierowała do dzieci, które tak pięknie się zaprezentowały, ich rodziców oraz nauczycieli. Nie zabrakło również najlepszych życzeń na nowy rok. 

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.