Malarstwo Wielowiejskiego i Bielskiego w „Kotłowni” (od 23.02)

Dodane 21 lutego 2018, 16:45

Garwolin
Informacja prasowa Już w najbliższy piątek, 23 lutego, w Galerii „Kotłownia” otwarcie nowej wystawy. Aż do 16 marca będzie można oglądać prace absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – Michała Wielowiejskiego i Marcina Bielskiego.

Michał Jan Wielowiejski jest absolwentem Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z fotografii pod kierunkiem prof. Aleksandra Błońskiego obronił z wyróżnieniem. Jest asystentem w Pracowni Malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego na warszawskiej ASP. Otrzymał wyróżnienie honorowe na VIII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego oraz III nagrodę na VIII Międzynarodowym Biennale Miniatury w Częstochowie. Inspiracji dla swoich abstrakcyjnych obrazów poszukuje w naturze, najwyżej ceniąc w niej zmienność wrażeń i emocjo, które wywołuje. Jego kompozycje są wynikiem zachwytu nad zaobserwowanym układem kolorystycznym i odczucia światła w przestrzeni.

Marcin Bielski także jest absolwentem warszawskiej ASP. Dyplom łączony z fotografii i malarstwa pod kierunkiem prof. Aleksandra Błońskiego i prof. Apoloniusza Węgłowskiego obronił w 2010 roku na Wydziale Sztuki Mediów. W latach 1994-1998 studiował na Politechnice Warszawskiej w Instytucie Poligrafii. Zdobył wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Biennale Miniatury w Częstochowie.

Od początku studiów malarskich jego największe zainteresowanie budzi problem światła i koloru. Przestrzeń obrazu buduje za pomocą wielu małych, subtelnych i nakładających się na siebie pociągnięć pędzla. Malując, wybiera konkretny motyw i przetwarza go z różną dynamiką. Jego prace opierają się na precyzyjnych założeniach, będących podstawą do swobodnego rozwoju dzieła.
W Galerii „Kotłownia” od piątku będzie można oglądać prace malarskie obu artystów. Wystawa potrwa do 16 marca.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.