Koncert i film na XX Dzień Papieski (11 października)

Dodane 7 października 2020, 10:49
Materiały prasowe 11 października w całej Polsce będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza z tej okazji na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Garwolin. Kino „Wilga” pokaże film „Wojtyła. Śledztwo”.

Dzień Papieski jest obchodzony w Polsce od 2000 roku. 11 października będziemy wspominać św. Jana Pawła II i jego wezwanie biskupie „Totus Tuus” („Cały Twój”) – takie jest hasło tegorocznego, XX Dnia Papieskiego.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza wszystkich do udziału w koncercie poświęconym św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Kilkudziesięcioosobowy zespół pod batutą Zbigniewa Miętusa wykona pieśni religijne, dedykowane papieżowi i lubiane przez świętego Jana Pawła II. Koncert odbędzie się 11 października o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wstęp wolny.

Z okazji Dnia Papieskiego Kino „Wilga” pokaże film dokumentalny „Wojtyła. Śledztwo”. José María Zavala , reżyser głośnej „Tajemnicy Ojca Pio” ma osobiste powody, by zmierzyć się tym razem z wielką postacią papieża Polaka. W 1981 roku, o czym dowiadujemy się z filmu jego ojciec poświęcił życie za Jana Pawła II… Zavala w zaskakujący i oryginalny sposób podchodzi do życia Karola Wojtyły.

Tam, gdzie wszyscy biografowie kończą swoje dzieła w momencie śmierci bohatera on rozpoczyna jeszcze ciekawszą opowieść. Przesłuchuje świadków, których historie odkrywają siłę wstawiennictwa świętego papieża: mężczyznę, którego matka chciała zabić, dziewczynę będącą już „po tamtej stronie” czy niedoszłą samobójczynię, którą przed skokiem z wysokości powstrzymała… ręka Jana Pawła II. Kto spodziewa się kolejnej klasycznej biografii papieża Polaka, będzie zawiedziony. Kto podda się niekonwencjonalnej, mistycznej opowieści o jednym z największych tytanów ducha, długo pozostanie pod wrażeniem.

Projekcie odbędą się 11 października o godzinie 12:00 i 13:50. Bilety do kupienia na www.csik.garwolin.pl oraz w kasie kina.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.