Kolędowanie z tradycją w CSiK

Dodane 20 grudnia 2022, 13:36

Miasto Garwolin
Materiały prasowe Świętowanie z poszanowaniem rodzimej tradycji? W duchu łączności z dawnymi zwyczajami? Jeśli jest Wam to bliskie, koniecznie przyjdźcie na „Mazowieckie Kolędowanie”. To wyjątkowe wydarzenie już w najbliższą środę w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Już za kilka dni Święta Bożego Narodzenia. W wielu wigilijna kolacja i obchody świąt przygotowywane są zgodnie z tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenia. Jednym z pięknych, polskich zwyczajów jest wspólne kolędowanie. Kapela Niwińskich wspólnie z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają na wyjątkowy wieczór, który może być doskonałą inspiracją.

21 grudnia o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej CSiK (ul. Nadwodna 1) odbędzie się „Mazowieckie Kolędowanie” – okazja do wspólnego kolędowania, ale nie tylko. W programie wydarzenia znalazły się opowieści o dawnych tradycjach muzycznych i zwyczajach świątecznych ziemi garwolińskiej, spotkanie z ludową śpiewaczką i gawędziarką Marianną Bienias, koncert muzyki tradycyjnej z Mazowsza Leśnego i Roztocza – podsumowanie działalności ogniska muzyki tradycyjnej „Spółdzielnia Muzykantów” oraz pokonkursowa wystawa tradycyjnych, mazowieckich ozdób bożonarodzeniowych.

Podczas „Mazowieckiego Kolędowania” wystąpią: uczestnicy ogniska muzyki tradycyjnej „Spółdzielnia Muzykantów”, uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie oraz Marianna Bienias, Magda Szpuda, Kapela Niwińskich, Piotr Dorosz, Kapela Butrynów (Roztoczańska Szkoła Tradycji)

„Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu OGNISKA MUZYKI TRADYCYJNEJ 2022 prowadzonego przez Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego w NIMiT. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

Wstęp wolny.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.