GDDKiA reaguje! Będzie podwójna bariera z betonu i sierżant

Dodane 24 sierpnia 2017, 18:56
Zdjęcie z miejsca zdarzenia: redakcja Nasza redakcja postanowiła sprawdzić, co na temat niepokojącej sytuacji w powiecie garwolińskim i nowej organizacji w ruchu sądzi Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Okazuje się, że jest reakcja ze strony inwestora. Czy będzie bezpieczniej?

Jak jest?

800 metrów przed zwężeniem jest znak informujący o zmianie organizacji ruchu i ograniczeniu prędkości, kolejne znaki 400 metrów dalej. Na wysokości węzła rozpoczyna się wyłączenie lewego skrajnego pasa ruchu i stopniowo ograniczana jest prędkość. Kierowcy stosujący się do tego oznakowania nie mają problemu ze zmianą organizacji ruchu i bezpiecznym pokonaniem trasy.

Jednak, by jeszcze dodatkowo wzmóc czujność kierowców wprowadzone zostaną dalsze zmiany.

O tym, jak w najbliższych dniach zmieni się oznakowanie na końcu obwodnicy Garwolina (od strony Lublina) opowiedział nam Krzysztof Nalewajko, zajmujący stanowisko ds. komunikacji społecznej GDDKiA: - Ok. 150 metrów wcześniej wyłączony z ruchu zostanie lewy skrajny pas, na jezdni wymalowane zostaną poprzeczne wypukłe pasy po najechaniu na które kierowca będzie odczuwał wibracje, a wjazd w drogę tymczasową zostanie optycznie zawężony oznakowaniem na jezdni. Te zmiany zostaną wprowadzone natychmiast, natomiast w przyszłym tygodniu ustawiony zostanie jeszcze drugi rząd barier betonowych a pomiędzy nimi pojawi się oznakowanie aktywne w postaci mrugających białoczerwonych tablic prowadzących (popularnie nazywanych jodełką lub sierżantem) które zastąpi obecnie funkcjonujące tablice prowadzące.

Czy to pozwoli na zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w tym miejscu? Miejmy nadzieję!

Czarny punkt powiatu

Oto zdarzenia, które miały miejsce w tym miejscu:

23 sierpnia:
- Autobus uderza w barierę, godz. 21.39: Na S17 tworzą się ogromne korki, autobus wpadł na betonową barierę
- Osobówka uderza w barierę, godz. 19.27: Na S17 tworzą się ogromne korki, autobus wpadł na betonową barierę
- Osobówka uderza w barierę, godz. 1.30: DK 17: dwa wypadki, jedna osoba w szpitalu 

21 sierpnia:
- Osobówka wypada na łuku drogi, godz. 8.55: Kolizja na obwodnicy

18 sierpnia:

- Osobówka wypada na łuku drogi, godz. 22: Osobówka w rowie i nocne utrudnienia w ruchu

Komentarze (10)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Realista
  (24 sierpnia 2017, 21:35)
Redakcjo, skoro w tym tekście jest tyle błędów to obawiam się, że bezmyślni kierowcy wciąż będą wjeżdżać w betonowe bariery. Ich podwojenie powinno ustrzec jadących z przeciwka przed nieszczęściem.
gość
  (24 sierpnia 2017, 22:05)
Takie zmiany nic nie dadzą. Tam trzeba postawić fotoradar, wszyscy będą zwalniać ;)
Pepsik
  (24 sierpnia 2017, 22:57)
Jaki korwa foto radar dobre oznakowanie tylko swietlne i bedzie o wiele lepiej sa wyswietlacze elektroniczne na ktorych mozna wypisac wszystko co potrzebne wiele wczesniej jak zwezenie drogi tylko ze darmozjadow z budimexu trzeba utrzymac mieszkania im wynajac itd... Na kazdejbulicy w Garwolini stoi jakis parch z budimexu
Gość
  (24 sierpnia 2017, 23:18)
Migająy niebieski kolor sygnałów świetlnych radiowozów znacznie bardziej wpływa na zmniejszenie prędkości przez kierowców niż oznakowania na drodze. Patrol policyjny raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzi a może pomoże.
Nic to nie da
  (24 sierpnia 2017, 23:55)
Barier z betonu tylko przyczyniają się do większych obrażeń . Lepiej niech zamiast tego założą sznur ledowych lampek jak przed świętami na domach wiszą czy choinkach .Efekt lepszy . Tylko im chodzi o własne bezpieczeństwo . W imię czego przy wyjazdach z budowy wstrzymywany jest ruch ? Czy teraz każdy wyjeżdzając z posesji może ruch wstrzymać ? Tak samo włącza się z podporządkowanej . Policja problemu nie widzi ale stać w sulbinach za kukurydzą na motorach mają czas .
Krzychu
  (25 sierpnia 2017, 02:33)
Wystarczy, że nakleicie jaskrawe odblaskowe pasy na tych barierach bo są szare i zlewają się z jezdnią. Dziwię się że jeszcze nikt na to nie wpadł.
fre
  (25 sierpnia 2017, 08:57)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
fre
  (25 sierpnia 2017, 13:39)
jeden znak to za malo bo jak ktos pedzi to jeden znak mu umknie NIE BARIERIA Z BETONU ZEBY LUDZIE GINELI TYLKO WIELE ZNAKOW POTARZAJACYCH SIE WCZESNIEJ [**************] NA ZACHOD I ZOBACZCIE JAK TAM WYGLADA INFORMACJA DLA KIEROWCOW. OGRANICZENIE PREDKOSCI POWINNO WALIC PO OCZACH KIEROWCOWOW OD CO NAJMNIEJ DWOCH KILOMWTROW A NIE JEDEN SKROMNY ZNACZEK!!!!
egon
  (25 sierpnia 2017, 21:00)
ani podwójna ani pojedyńcza a najlepiej wcale wystarczy świecąca taśma
Kierowca
  (28 sierpnia 2017, 09:43)
Od dwóch km. przed utrudnieniem oczojebne informacje co 200 metrów o zmianie organizacji ruchu a nie pułapki śmiercionośne wy specjaliści od ruchu drogowego!!!