Rembertów – spokój i zielone płuca stolicy. Dlaczego warto kupić tu mieszkanie?

Dodane 2 lutego 2024, 12:20
Warszawski Rembertów jeszcze kilka lat temu utożsamiany był ze stołecznym końcem świata i dzielnicą, w której mieszkają już tylko seniorzy. Obecnie ten pogląd wymaga mocnej weryfikacji. Dzielnica zyskuje na popularności również wśród osób młodych, a w jej architekturze pojawiają się nowe inwestycje deweloperskie.

Rembertów to jedna z 18 dzielnic Warszawy. Prawobrzeżna dzielnica charakteryzuje się dużą ilością terenów zielonych i niewielką gęstością zaludnienia. Na obszarze 19, 3 km² zamieszkuje 24 697 mieszkańców (dane GUS z 01.01.2023), co daje 1280 os./km². Stwarza to doskonałe warunki do odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta. Jest także dobrym wyborem dla osób, które cenią kontakt z naturą. O zadowoleniu i przywiązaniu mieszkańców do tej dzielnicy świadczy fakt, że wiele z nich urodziło się tu i mieszka przez całe życie. Rembertów zyskuje także na popularności wśród osób poszukujących mieszkania na wynajem lub na sprzedaż. Wśród nich znajdują się głównie osoby młode i rodziny z dziećmi. Dlaczego warto kupić tu mieszkanie?

Dogodna lokalizacja

Rembertów znajduje się we wschodniej części Warszawy. Od południa graniczy z Wawerem, od północy z Ząbkami, od zachodu z Pragą-Południe i Targówką, a od wchodu z Wesołą i gminą Zielonka. Takie położenie sprawia, że mimo pewnej odległości od centrum, dzielnica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Równocześnie jest tutaj bardzo zielono. 

Tereny zielone

Ponad 30% powierzchni Rembertowa stanowią lasy. W bliskim otoczeniu dzielnicy znajdują się takie atrakcje naturalne, jak torfowisko Bagno Jacka, Las Rembertowski z Rezerwatem Kawęczyn oraz Mazowiecki Park Krajobrazowy. Spacerując leśnymi ścieżkami, można podziwiać rzadkie gatunki flory ciepłolubnej. Żyje tu także aż 260 gatunków zwierząt. Poznawanie przyrody umożliwiają liczne ścieżki edukacyjne. Nie brakuje także atrakcji dla miłośników sportu. To m.in. leśne trasy rowerowe i ścieżki nordic walking. 

W dzielnicy organizowane są liczne imprezy plenerowe. Każdego roku w maju odbywa się tu Ekologiczny Rembertowski Dzień Matki Ziemi z licznymi atrakcjami dla najmłodszych i starszych mieszkańców. Coroczną tradycją jest również wiosenny Rembertowski Festiwal Muzyki Kameralnej. W okresie letnim organizowane są plenerowe spektakle teatralne i spotkania filmowe w kinie pod gwiazdami. Mieszkańcy mogą także skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych m.in. joga, nordic walking czy tai chi. 

Bezpieczeństwo

Rembertów od wielu lat zaliczany jest do grona najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy. Świadczy o tym niski wskaźnik przestępczości oraz pozytywna opinia o dzielnicy samych mieszkańców. Aż 82 % z nich deklaruje, że czuje się tu bezpiecznie. Wśród atutów dzielnicy wymienia m.in. ciszę, spokój, brak awantur i czystość.

Dzielnica przyjazna rodzinom z dziećmi

Rembertów cieszy się popularnością wśród młodych rodziców i rodzin z dziećmi. Spora w tym zasługa oferty dla dzieci. Na terenie Rembertowa znajduje się wiele placów zabaw, drewniany skatepark „Woodpark” oraz „Dom Kultury Rembertów”, w którym odbywają się m.in. zajęcia rekreacyjne, sportowe i teatralne. Najmłodsi mogą także spróbować swoich sił w warsztatach kulinarnych. Warto w tym momencie wspomnieć, że oferta DK kierowana jest także do osób dorosłych. Wśród przykładowych zajęć znajdują się joga, gimnastyka i sekcja brydżowa.

Opieka i edukacja

Na terenie dzielnicy znajduje się 7 publicznych placówek edukacyjno-opiekuńczych: 1 żłobek i 6 przedszkoli. Oprócz tego funkcjonują tu także placówki prywatne. Znalezienie miejsca dla dziecka nie nastręcza więc większych trudności, co znacznie ułatwia codzienną organizację. W Rembertowie znajduje się 6 szkół publicznych podstawowych oraz LI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Na terenie dzielnicy znajduje się także Akademia Sztuki Wojennej z nowoczesnym centrum naukowo-badawczym. Nie dziwi więc fakt, że Warszawa Gethome ogłoszenia mieszkań do wynajęcia w Rembertowie cieszą się zainteresowaniem wśród studentów.

Korzystne ceny mieszkań

Pozostając w tematyce mieszkań, warto wspomnieć, że nieruchomości w Rembertowie należą do jednym z najtańszych w stolicy. Jak wynika z danych portalu Gethome, za średniej wielkości mieszkanie 3-pokojowe trzeba zapłacić tu około 12 tys. zł za mkw. Jeszcze tańsze są większe mieszkania o wielkości powyżej 80 mkw, gdzie cena za metr plasuje się poniżej 10 tys. zł. Najdrożej wypadają najmniejsze mieszkania, których wartość wpisuje się w średnią cenę warszawskich lokali mieszkalnych. Ogłoszenia kawalerek na sprzedaż wciąż pozostają jednak najchętniej wybieranym typem mieszkań, co ma związek z łatwością wynajmu lub sprzedaży takiego lokalu. 

Komu polecamy zakup mieszkania w Rembertowie?

Jak wynika z raportu Mieszkańcy o sytuacji społecznej dzielnicy dla Urzędu Dzielnicy Rembertów, mieszkańcy dzielnicy są w znacznie większym stopniu „zasiedziali”, niż ma to miejsce w innych częściach Warszawy. Aż 4 na 10 ankietowanych mieszka w Rembertowie od urodzenia. Dzielnica ma jeden z najwyższych wskaźników ślubów i najniższy wskaźnik rozwodów. To idealny wybór dla rodzin z dziećmi lub par i młodych małżeństw, które kupują swoje pierwsze mieszkanie. Atrakcyjne ceny mieszkań, umożliwiają wybór większego lokum, które daje perspektywy na planowanie rodziny. Z mieszkania w Rembertowie będą zadowoleni także seniorzy, którzy szukają spokojnej dzielnicy na stare lata. Trzecią grupę stanowią studenci Akademii Sztuki Wojennej lub filii Szkoły Wyższej Pedagogiki Specjalnej. To w końcu idealny wybór dla wszystkich, którzy cenią spokój i kontakt z naturą. 

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.