Dla Jarka i na koniec lata

Dodane 28 sierpnia 2017, 18:07

Garwolin
Redakcja 27 sierpnia w Garwolinie na terenie parkingu przy pływalni Garwolanka, odbył się Piknik na Pożegnanie Lata połączony z akcją "Gramy dla Jarka". Na wydarzeniu mimo niesprzyjającej pogody, pojawiło się mnóstwo osób chcących wesprzeć Jarosława Gałązkę. Efekt? Ponad 60 tys. zł!

Choć w naszym powiecie imprez o charakterze charytatywnym jest wiele, ta była wyjątkowa. Masa ludzi postanowiła poświęcić swój prywatny czas, najpierw na przygotowania, później na całodniową pracę by pokazać, że los Jarka nie jest im obojętny. W ten sposób udało się zebrać fundusze na leczenie i rehabilitację młodego mężczyzny, który został poszkodowany w wypadku komunikacyjnym a obecnie walczy o powrót do normalnego życia.

Od południa na placu przy Olimpijskiej gromadziło się mieszkańcy naszego powiatu, którzy postanowili pożegnać lato właśnie w stolicy powiatu. Przez cały czas trwania pikniku nie zabrakło atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych. Aktywności plastyczne i teatralne, wesołe miasteczko, pokazy ratownictwa, zabytkowe auta, kiermasze, licytacje i loterie oraz kulinarne smakołyki - grochówka, bigos, gill, no i coś na słodko. 

Nie zabrakło imprez towarzyszących, turniej piłki wodnej na miejskim basenie, natomiast na garwolińskim stadionie odbył się charytatywny turniej piłki nożnej.

Sceniczne deski, też nie świeciły pustkami. Najpierw dla zebranych zaśpiewali Fanatycy z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, tuż po nich taneczne umiejętności udowodnili tancerze z Street Dance Studio. Występ na światowym poziomie wykonały dwie utalentowane tancerki: modern jazz - Honorata Perzanowska i balet - Teresa Żurowska. Pokaz freestyle football, czyli niesamowite ewolucje z piłką ne scenie zaprezentował Adrian Duszka.

Pierwsze pary do tańca porwał zespół muzyczny Access. Zobacz film [kliknij]

Jednak największe tłumy pojawiły się na koncercie Mesajah. Klimat reegae przypadł garwolińskiej publiczności do gustu.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.