Classic w Górznie! (18 września)

Dodane 16 września 2021, 10:48

Górzno
classic.org.pl Już w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 na deskach sceny w Górznie wystąpi zespół Classic. To grupa disco polo znana m.in. z takich hitów jak "Jolka, Jolka", "To nie przyjaźń" czy "Ja dla Ciebie Ty dla mnie".

Zespół Classic powstał w 1992 roku w Iłowie. W pierwszym roku występował w składzie: Robert Klatt, Jacek Ambroziak i Waldemar Kiełbasiński. W 1993 roku Waldka Kiełbasinskiego zastąpił Mariusz Winnicki. Zespół w swoim regionie od samego początku zyskał duże grono wielbicieli. Z czasem jego popularność zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, a w dorobku grupy zaczęły pojawiać się pierwsze krążki.

W 1994 roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany „Jolka, Jolka”. Wtedy to też pojawił się pierwszy wideoklip zespołu do piosenki „Jolka, Jolka”- emitowany był w programie muzycznym: Muzyczna Skrzynka Teleexpresu. II piosenką promującą ten album był utwór pt. „Piękną miałaś twarz”.

OD PONAD 20 LAT CZOŁOWY ZESPÓŁ MUZYKI DISCO POLO

Muzykę disco polo Classic tworzy od roku 1992, nie schodząc od tego czasu z polskich scen oraz będąc wymienianym w każdym zestawieniu jako jeden z najlepszych bandów tego gatunku.

12 WYDANYCH ALBUMÓW

Zespół muzyczny Classic w czasie swojej działalności scenicznej wydał 12 albumów, na których znalazły się takie hity jak: „Jolka, Jolka”, „Hej czy Ty wiesz”, „Zabrałaś mi lato” czy „Jeszcze dzień, najwyżej dwa”.

SETKI ZAGRANYCH KONCERTÓW W POLSCE I NA ŚWIECIE

Classic to nie tylko nagrane płyty, ale też koncerty na żywo. Dotychczas zespół wychodził na scenę……. razy – zarówno w Polsce jak i za granicą (między innymi w USA i Kanadzie).

Informacja: classic.org.pl

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.