Ceramika Magdy Łysiak w Galerii Kotłownia (10.11)

Dodane 4 listopada 2022, 16:54
Materiały prasowe „Stożek numer 5*” – to tylko pozornie enigmatyczny tytuł najnowszej wystawy, którą będzie można podziwiać w Galerii Kotłownia. Magda Łysiak pokaże swoje prace już 10 listopada.

– Nieczęsto mamy okazję prezentować w Galerii Kotłownia ceramikę, dlatego tym bardziej serdecznie zapraszam na najbliższy wernisaż. Tym razem gościć będziemy wrocławską artystkę, która nie tylko przedstawi swoje dzieła, lecz także przybliży proces ich powstawania – mówi Luiza Kondej-Matusiak, kurator Galerii Kotłownia działającej w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Magda Łysiak jest absolwentką projektowania ceramiki na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Projektuje i tworzy zarówno ceramikę artystyczną, jak i użytkową oraz biżuterię ceramiczną. Zajmuje się także malarstwem oraz grafiką.

W Garwolinie artystka zaprezentuje swoje prace wykonane z kamionki oraz unikalnych kompozycji szkliw popiołowych. Prezentację obiektów ceramicznych planuje uzupełnić o elementy procesu przygotowania, surowce prezentowane w szklanych cylindrach.

– Zbiór obiektów stanowi rodzaj materialnej kroniki badań nad granicami ceramiki,  zarówno w dosłownym technologicznym znaczeniu  jak i szerszym ideowym jako swoista metafora transformacji. Moja praca polega z jednej strony na dopuszczaniu do głosu śladowych składników obumarłej biomasy, opowiadaniu małych historii zupełnego biologicznego i chemicznego marginesu. Tym sposobem wykluczeni przedstawiciele wszystkich trzech królestw systematycznych stają się sprzymierzeńcami w budowie kolejnych pięter metafory przemiany – opowiada Magda Łysiak.

Wystawa nosi tytuł „Stożek numer 5*”. Choć z pozoru dość enigmatyczny, odnosi się on do terminologii z zakresu technologii ceramiki i oznacza temperaturę, w której prezentowane obiekty zostały wypalone.

Wernisaż wystawy w Galerii Kotłownia odbędzie się 10 listopada o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Materiały prasowe

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.