uRODZINY na Senatorskiej – Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina 2024

Dodane 3 maja 2024, 10:33

Miasto Garwolin
Materiały prasowe Rezerwujcie czas 19 maja! To właśnie w trzecią niedzielę maja odbędzie się kolejny Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „uRODZINY na Senatorskiej”. Co się za nim kryje?

Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina jest imprezą organizowaną cyklicznie od 2014 roku. Co roku przyciąga tłumy mieszkańców Garwolina i okolicznych miejscowości na jedną z najstarszych ulic w stolicy powiatu garwolińskiego. Celem wydarzenia jest kultywowanie lokalnych tradycji, promocja regionalnej kultury oraz popularyzacja historii miasta i powiatu garwolińskiego. W realizację festiwalu zaangażowane są zarówno starsze pokolenia mieszkańców, jak i młodzież szkolna, co sprzyja międzypokoleniowej współpracy i edukacji. W ramach festiwalu odbywają się koncerty, spektakle teatralne, wystawy fotografii, prezentacje historyczne, warsztaty. Rezultat? Integracja lokalnej społeczności wokół własnego dorobku kulturowego, tradycji rzemieślniczych, kulinarnych, podtrzymanie tych tradycji poprzez wymianę doświadczeń, wiedzy i wspomnień oraz zbudowanie wśród mieszkańców poczucia dumy z przynależności do lokalnej społeczności.

W tym roku… uRODZINY!

„uRODZINY na Senatorskiej!” – to hasło tegorocznej edycji festiwalu. Co się za nim kryje? – Ten dość enigmatyczny zapis naszego tegorocznego hasła wskazuje na dwa ważne dla nas elementy, które będą stanowiły motywy przewodnie spotkania. Po pierwsze spotykamy się na Senatorskiej jak jedna, wielka rodzina. Przychodzimy tam wszyscy jak do swoich najbliższych i wspólnie świętujemy. A w tym roku mamy co świętować, bo nasz garwoliński dom kultury obchodzi swoje 70-lecie. I to jest właśnie ten drugi motyw – urodziny. Zapraszamy wszystkich do radosnej zabawy wokół naszej historii, tradycji i wspomnień – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

W związku z jubileuszem domu kultury w tym roku festiwal przeniesie się w klimat lat 50. ubiegłego stulecia. Będzie specjalnie na tę okazję przygotowana wystawa zdjęć. Coroczna gazeta festiwalowa także zostanie poświęcona w dużej części kulturze i temu, co przez te 70 lat wydarzyło się w lokalnych ośrodku kultury. Swoją wiedzę z tego tematu będzie można sprawdzić podczas tradycyjnego quizu. Na scenie wystąpią lokalni artyści oraz gwiazda tegorocznej edycji – zespół Brass Federacja. Będzie okazja do tego, żeby pobiesiadować oraz potańczyć. Nie zabraknie stoisk z rękodziełem, wystaw tematycznych i oczywiście garwolińskiego rosołu. Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych – to dla nich przygotowano spotkanie z teatrem oraz warsztaty plastyczne i ceramiki.

Szczegółowy program festiwalu już wkrótce. Rezerwujcie czas 19 maja! Spotykamy się na Senatorskiej!

 Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.