Autor – zagadka. Wernisaż wystaw „Impuls”

Dodane 7 czerwca 2022, 08:13
Materiały prasowe Już w najbliższy czwartek, 9 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy w Galerii Kotłownia. Tym razem będzie nieco tajemniczo, bowiem prace prezentowane na wystawie są dziełem MiroRa -„artystycznej jednostki” o nieokreślonym pochodzeniu i nieujawnionej historii.

– Niektórzy artyści ukrywają swoją tożsamość. Najczęściej chcą przez to jeszcze bardziej zwrócić uwagę na sam proces twórczy i jego efekty. Tak działał np. Banksy – mówi Luiza Kondej-Matusiak, kustorz Galerii Kotłownia.

Autor najnowszej wystawy pozostanie dla odwiedzających tajemnicą. Nie wiadomo, kim jest, ile ma lat, skąd pochodzi. Znana jest jednak jego artystyczna droga, a to na pewno pomoże w interpretacji dzieł.

MiroR tworzy obrazy i obiekty rzeźbiarskie inspirowane i prowadzone konsekwentnie przez „czystą” wyobraźnię, w które nieuchronnie, z każdą myślą coraz bardziej, stara się wtargnąć rzeczywistość świata. Analizując obrazy, można domniemywać, że toczy wewnętrzną walkę pomiędzy „było” (wyobraźnia) a „będzie” (poznanie).

Być może nawet nieświadomie chce zachować tę świeżość poznania przypisywaną zwykle dzieciom. MiroR prezentuje swoje prace raz w miejscach publicznych – nobliwych galeriach, tradycyjnych przestrzeniach ekspozycyjnych, innym razem w miejscach postidustrialnych, miejscach nieoczywistych, na pograniczu legalności. Dzieła MiroRa oscylują pomiędzy wizją obiektu muzealnego a street artem.

Wystawa potrwa do 10 lipca. Wstęp na nią jest wolny. W Galerii Kotłownia zaprezentowanych zostanie 15 prac. Centrum Sportu i Kultury serdecznie zaprasza na przygodę ze sztuką, która kryje w sobie wiele impulsów.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.