Artystyczne poranki: Król Maciuś przybywa! (27 marca)

Dodane 14 marca 2022, 11:00
Maeriały promocyjne To spektakl pełen humoru i wspólnego działania. Opowieść oparta na książce Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” nie będzie pozbawiona także morału. Dzieci przekonają się, że dorosłość to nie taka prosta sprawa. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na kolejny „Artystyczny poranek”. 27 marca wystąpi O!Teatr ze spektaklem „Król Maciuś”.

O!Teatr to jedyny projekt w Polsce, który łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Grupa wywodzi się z krakowskiego środowiska artystyczno-kabaretowego. Komizm przedstawień nie jest banalny, co pokazują zarówno reakcje dzieci, jak i dorosłych. – Poprzez śmiech, emocje i różne zabiegi interaktywne wciągamy małego widza w wir scenicznych wydarzeń. Nie jest on tylko biernym obserwatorem, razem z nami wpływa na losy bohaterów spektakli. Każda interakcja ma sens i cel. Często opiera się na ćwiczeniach aktorskich, które uczą dzieci kreatywnego i abstrakcyjnego myślenia – podkreślają aktorzy O!Teatru.

Tematyka przedstawień oparta jest na rodzimych i zagranicznych mistrzach dziecięcej literatury oraz klasycznych tekstach, które są zaadaptowane i dopasowane do wieku widza. Autorskie scenariusze, w nowym świetle pokazują dawne, zapomniane opowieści. Poprzez zabawę teatr przekazuje wartości i zasady, którymi mały człowiek powinien kierować się w życiu, a które przekazane w ramach emocjonalnego zaangażowania skuteczniej utrwalają się w świadomości dzieci.

Spektakl „Król Maciuś” opowiada on historię małego chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. W czasie spektaklu dzieci przekonają się, że dorosłość nie jest do końca taka, jak im się wydaje. Wcale nie można robić tylko tego, na co ma się ochotę, a już na pewno nie jest tak, że nikogo nie trzeba pytać o zdanie. W rzeczywistości trzeba podejmować decyzje i być za nie odpowiedzialnym. Trzeba pamiętać, że wszystko, co robimy niesie za sobą jakieś konsekwencje – nie tylko dla nas, ale też dla innych.

Tego wszystkiego dzieci nauczą się w czasie wspaniałej zabawy, którą gwarantuje im spektakl. Jest w nim mnóstwo humoru i wspólnego działania, bo, jak się okaże, wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele. Pojawi się też mnóstwo zaskakujących postaci.

Artystyczne poranki: O!Teatr „Król Maciuś”

27 marca 2022, godz. 10:30

sala widowiskowa CSiK (ul. Nadwodna 1)

bilety: 15 zł – do kupienia na www.csik.garwolin.pl oraz w sekretariacie CSiK

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.