Z Sobolewa do Korei Południowej

Dodane 19 listopada 2017, 20:18

Sobolew
Zdjęcie: Para-Badminton Poland, Weronika (szósta od lewej) Wszyscy trzymamy kciuki za Weronikę Krzemińską, która dziś wraz z innymi członkami reprezentacji Polski wylądowała w Korei Południowej. 22 listopada ruszają Mistrzostwa Świata w Parabadmintonie.

Mieszkanka Sobolewa wraz z siedmiorgiem innych reprezentantów kraju, powalczy w dniach 22 - 26 listopada o najwyższy stopień na podium Mistrzostw Świata w Parabadmintonie. 

8 lipca 2017 r. podczas III Mistrzostw Polski w Parabadmintonie Weronika zajęła II miejsce w swojej kategorii. 

Sam badminton jest stosunkowo młodą dyscypliną olimpijską. Swój formalny debiut podczas igrzysk paraolimpijskich będzie miał za trzy lata w Tokio. Ta prężnie rozwijająca się dyscyplina cieszy się coraz większą popularnością wśród osób z niepełnosprawnością. Z roku na rok przybywa wyczynowo uprawiających ją zawodników, a także kibiców, którzy coraz tłumniej przybywają na sportowe hale.

Z poprzednich mistrzostw świata, które w 2015 roku odbyły się Aylesbury w Anglii, biało-czerwoni powrócili do kraju z trzema krążkami: dwoma srebrnymi i jednym brązowym. Z podwójnego wicemistrzostwa świata cieszyć się wtedy mógł Bartłomiej Mróz, który na drugim stopniu podium stawał w grze pojedynczej oraz grze podwójnej w parze z Turkiem Ilkerem Tuzcu (kat. SU5). Na trzecim miejscu w kategorii SS6 wśród kobiet uplasowała się natomiast Maria Bartusz.

W Korei Południowej o powtórkę tego wyniku powalczy ośmioro Polaków. W oficjalnym składzie na mistrzostwa globu znalazło się miejsce dla:

Marii Bartusz (kat. SS6),
Darii Bujnickiej (kat. SS6),
Weroniki Krzemińskiej (kat. SS6),
Oliwii Szmigiel (kat. SS6),
Katarzyny Ziębik (kat. SL3),
Denisa Grzesiuka (kat. SL4),
Bartłomieja Mroza (kat. SU5),
Jakuba Sikorskiego (kat. WH1).

Kategoria: SS6 – zawodnicy niskiego wzrostu.

Trzymamy kciuki za Weronikę i wszystkich sportowców!

Źródło: prasa sportowcy

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.