Wielki mecz, małych piłkarzy

Dodane 19 września 2017, 20:37

Górzno
Relacja fotograficzna z wydarzenia: Karol Wiącek Dziś do Górzna zawitali młodzi kolumbijscy sportowcy w ramach projektu "Sportowa Dyplomacja". Było dużo zabawy, ale również rywalizacji fair play. Za zdjęcia dziękujemy Karolowi Wiąckowi.

19 września Zespół Szkół w Górznie odwiedzili przedstawiciele Południowej Ameryki wraz z opiekunami i dyplomatami. 

Kolumbijscy sportowcy przybyli z Amazonii Kubijskiej, regionu przy granicy z Peru i Ekwadorem. W Górznie młodzież rozegrała mecz Kolumbi-Górzno. Zwyciężyli przedstawiciele naszego powiatu, jednak nie o zwycięstwo chodziło a integrację nastolatków z dwóch kontynentów. 

Gościom do gustu szczególnie przypadła hala sportowa z siłownią, ale mieli okazję spróbować również polskiej kuchni.

W spotkanie zaangażowali się nauczyciele wychowania fizycznego - Barbara Zając i Cezary Krzyśpiak, dyrektor ZS - Maria Szczęśniak oraz Grzegorz Woźniak - poseł RP, Waldemar Sabak - wójt gminy Górzno, Krzysztof Skwarek - przewodniczący Rady Gminy Górzno. 

Celem projektu "Sportowa dyplomacja" jest promocja sportu jako aktywności pozytywnie angażującej dzieci i młodzież w społecznościach narażonych na działanie nielegalnych grup zbrojnych i kreowanie lokalnych liderów. Projekt został współfinansowany przez Ministerstwo SZ RP i Ministerstwo SZ Kolumbii w ramach programu „polska pomoc”. Program dyplomacji sportowej został uruchomiony w 2015 r. na podstawie deklaracji w dziedzinie dyplomacji sportowej podpisanej między resortami 09 marca 2015 r.

Relacja fotograficzna z wydarzenia: Karol Wiącek. 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.