Świetny debiut Piotrka Wiśnickiego

Dodane 7 kwietnia 2016, 20:03
Foto Loredana Ivancov/The Racebox W minionym tygodniu na belgijskim torze wyścigowym swoją przygodę z Rotax Max Euro Challenge rozpoczął reprezentant naszego kraju, pochodzący z Żelechowa - Piotr Wiśnicki.

Tegoroczna seria europejska Rotax Max Euro Challenge odbywać się będzie na czterech torach: w Belgii, Włoszech, Francji i Hiszpanii. Inauguracyjną rundę o Grand Prix Belgii obserwowaliśmy w miniony weekend. Wzięło w niej udział 141 kierowców w tym 9 Polaków.

Wśród juniorów wystąpiło trzech Polaków. To Mateusz Pyłka (Jastrzębski), Piotr Wiśnicki (Wyrzykowski) i Mateusz Kaprzyk (Jastrzębski). W finale wystąpiło dwóch polskich kierowców. Mateusz Kaprzyk zakończył imprezę na wyścigach kwalifikacyjnych, natomiast w najważniejszym wyścigu zobaczyliśmy Mateusza Pyłkę i Piotra Wiśnickiego. Pyłka zajął 20. miejsce w finale, a Wiśnicki uplasował się na 15. pozycji.

Jednak Piotrek zwrócił na siebie uwagę w wyścigu repasażowym i prefinale. W repasażu wyprzedził 8 kierowców i awansował do prefinału, gdzie pojechał niezwykle skutecznie zyskując aż 19. pozycji. Warto wspomnieć, że Piotr Wiśnicki był debiutantem tego prestiżowego cyklu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki! 

Cały artykuł: Sukces polskich kierowców w Genk. Podium w DD2

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.