MDP Sokół najlepsza na Mazowszu. W lipcu jadą na zawody krajowe

Dodane 11 czerwca 2018, 13:56

Sobolew
Zdjecie: fb/OSP Sokół 9 czerwca w Białobrzegach, druhny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Sokół wywalczyły sobie awans do Krajowych Zawodów Sportowo–Pożarniczych MDP według CTIF, które odbędą się w Licheniu.

Zawody otworzył mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Bogdan Łasica.

W zawodach wzięło udział 37 młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt i chłopców funkcjonujących przy Ochotniczych Strażach Pożarnych, działających na terenie województwa mazowieckiego.

Drużyny MDP – zwycięzcy Zawodów Sportowo-Pożarniczych szczebla powiatowego rywalizowały na stadionie w Białobrzegach w dwóch konkurencjach:
– rozwinięcie bojowe,
– bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami.

Konkurencje oraz całe zawody oceniała komisja sędziowska powołana przez mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Sędzią głównym zawodów był bryg. Jacek Starczewski.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, które młodzież rozgrywała przy upalnej pogodzie i gorącej sportowej atmosferze wyłoniono zwycięzców mistrzostw.

W kategorii MDP dziewcząt:
I miejsce – MDP Sokół, powiat garwoliński,
II miejsce – MDP Stawiszyn, powiat białobrzeski,
III miejsce – MDP Sucha, powiat białobrzeski.

W kategorii MDP chłopców:
I miejsce – MDP Zbiroża powiat żyrardowski
II miejsce – MDP Sucha powiat białobrzeski,
III miejsce – MDP Mokobody powiat siedlecki

Zwycięzcy mistrzostw otrzymali medale, puchary oraz cenne nagrody ufundowane przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Warszawie oraz Starostę Białobrzeskiego.

Mistrzowie w kategorii dziewcząt i chłopców będą reprezentować województwo mazowieckie na Krajowych Zawodach Sportowo–Pożarniczych MDP wg CTIF, które planowane są w Licheniu i Koninie (woj. wielkopolskie) w dniach 31 sierpnia do 2 września 2018r. Olimpiada MDP CTIF odbędzie się 18.07.2019 r.

KW PSP W Warszawie

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (13 czerwca 2018, 10:46)
Brawo! W końcu udało się pokonać ustawionego sędziego!!