Magnez w organizmie człowieka - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Dodane 12 sierpnia 2022, 11:48
Magnez jest jednym z pierwiastków chemicznych, które zalicza się do tzw. składników mineralnych występujących w ciele człowieka. Jest on odpowiedzialny za wiele procesów, które są kluczowe w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Natomiast gdy nie jest on dostarczany w odpowiednich ilościach, wystąpią jego niedobory co w konsekwencji może doprowadzić do wielu poważnych dolegliwości. Organizm w ten sposób będzie sygnalizował, że brakuje mu jednego z bardzo ważnych składników mineralnych, jakim jest właśnie magnez, a wtedy należy jak najszybciej wyrównać niedobory. Warto w takim razie dowiedzieć się, jakie są objawy niedoboru magnezu, a także w jaki sposób sobie można z nimi poradzić.

Jakie są objawy niedoboru magnezu?

Niedobory magnezu mogą być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, także stanami chorobowymi itp. Jednymi z najbardziej popularnych powodów są m.in. przewlekłe biegunki. Niedobory magnezu mogą być wynikiem także małego stężenia potasu w surowicy, co powoduje mniejszą jego wchłanialność. 

Ponadto, zła dieta, stres, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, czy też zażywanie leków moczopędnych powoduje zbyt duże wydalanie z organizmu magnezu, a także zbyt małe dostarczanie. W jaki sposób objawiać się będzie niedobór tego ważnego pierwiastka?

 

  • Ogólne osłabienie organizmu;
  • Nadmierna łamliwość oraz wypadanie włosów i paznokci;
  • Ogólne rozdrażnienie;
  • Częste skurcze mięśni oraz drgania m.in. powiek;
  • Bóle i zawroty głowy.

 

Są to najbardziej powszechne objawy niedoboru magnezu, których nie powinno się lekceważyć, a jak najszybciej zwiększyć podawane ilości do organizmu tego pierwiastka. Bardzo popularną metodą i często zalecaną przez lekarzy jest przepisywanie suplementów diety bogatych w magnez. Warto jednak decydować się na preparaty pochodzące z oficjalnej dystrybucji, dzięki czemu można mieć pewność co do składu suplementu. 

W przeciwnym razie można przyjmować np. placebo, a nawet substancje szkodzące zdrowiu. Z tego powodu, wartą uwagi jest m.in. oferta sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/Magnez-k920.html), gdzie można znaleźć wiele różnych suplementów diety bogatych w magnez, które pozwolą zniwelować niedobory tego pierwiastka.

Za co odpowiedzialny jest magnez w organizmie człowieka?

Warto podkreślić to jak ważny jest magnez w organizmie człowieka, warto wyraźnie wskazać, za co jest on odpowiedzialny. Pomoże to pokazać, dlaczego tak warto dbać o jego prawidłowe dostarczanie, a także jak bardzo ważne jest to, aby wystrzegać się jego niedoborów. Zatem za co odpowiedzialny jest magnez?

 

  • Wspiera układ immunologiczny;
  • Zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy oraz depresji, a także zawału serca;
  • Zapobiega występowaniu stanów zapalnych (także niektórych rodzajów nowotworów);
  • Pozytywnie wpływa na procesy myślowe oraz pamięć;
  • Jest bardzo istotny dla układu kostnego oraz zębów, będąc jednym z ich budulców (razem z wapniem i witaminą D).

 

To tylko kilka z najbardziej istotnych funkcji, jakie pełni magnez. Suplementowanie tego pierwiastka w przypadku wystąpienia niedoborów jest zatem niezbędne, aby organizm funkcjonował prawidłowo. W przeciwnym przypadku może dojść do bardzo poważnych powikłań, gdyby niedobory magnezu utrzymywały się zbyt długo. 


To powoduje, że warto mieć suplement diety bogaty w magnez zawsze “pod ręką”. W tym celu warto zaopatrzyć się w tego rodzaju preparaty w sklepie SFD (https://sklep.sfd.pl/), który posiada bogatą ofertę z zakresu suplementów diety i odżywek, nie tylko bogatych w magnez, ale także wszelkich innych składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.