Legalne kody promocyjne - jak to działa

Dodane 11 listopada 2018, 12:44
Polacy są narodem, który uwielbia promocje! Czekamy na obniżki cen, polujemy na wyprzedaże, gratisy i inne korzyści, które mają dla swoich klientów handlowcy i producenci. Jedną z najnowszych form promocji, spotykaną przede wszystkim w Internecie, są kody promocyjne – co ciekawe, dotyczą one nie tylko typowych sklepów internetowych, ale także firm finansowych, usługowych, z branży rozrywkowej, a nawet legalnych bukmacherów!

Według badań, do korzystania z rozmaitych promocji przyznaje się nawet 96% naszych rodaków. – Polacy bardzo chętnie korzystają z promocji. Wynika to w pewnej mierze z naszej natury. Poszukujemy okazji i gratek, czujemy się dobrze, jeśli znajdziemy produkt w atrakcyjnej cenie. Mówi się, że Polacy mają dużą skłonność w zapamiętywaniu cen, przez co są sprytnymi konsumentami. Świetnie orientują się w tym, jakie produkty w danym momencie i w jakim sklepie kupić. To cecha, która wyróżnia nas na tle innych krajów Europy – powiedział agencji Newseria Biznes Tomasz Stec, dyrektor w warszawskim biurze Simon-Kucher. Z innych krajów Europy chętnie przejmujemy natomiast nowe formy promocji, do których zalicza się m.in. kody promocyjne. Na Zachodzie dostępne od lat, w Polsce popularność zaczęły zdobywać stosunkowo niedawno.

Co trzeba wiedzieć o kodach promocyjnych?

Kody promocyjne, w zależności od rodzaju przygotowanej przez sprzedawcę promocji, mogą uprawniać do uzyskania rabatu na dokonywane zakupy (procentowego lub kwotowego), produktu gratisowego, próbek innych produktów czy darmowej dostawy. Specjalną odmianą kodów promocyjnych posługują się też legalni bukmacherzy. Dostępne dla graczy kody bonusowe pozwalają na otrzymanie bonusu, czyli dodatkowej sumy pieniędzy, którą następnie przeznacza się na typowanie wyników wydarzeń sportowych. W zależności od rodzaju kodu bonusowego i zasad promocji, może to być podwyższony bonus na start (czyli swoista premia za założenie konta u danego bukmachera), w ramach którego najczęściej można zyskać większy niż w standardowej ofercie buka bonus od depozytu (dana część wpłacanych na konto środków) lub dodatkowy bonus bez depozytu, który również bywa stosowany przy okazji specjalnych wydarzeń, np. takich jak niedawne mistrzostwa świata w Rosji.

Kod bonusowy lub promocyjny, zazwyczaj w postaci zbioru liter i/lub cyfr (czasami także określonego słowa), wpisuje się po prostu w dane okienko podczas rejestracji na stronie legalnego bukmachera, wpłacania depozytu czy dokonywania zakupów i to wystarczy, by skorzystać z przygotowanych dla klienta promocji. Czasem kod pojawia się w okienku automatycznie, a gracz nie musi o nim w ogóle pamiętać.

Skąd wziąć kody promocyjne? Sklepy, banki, ubezpieczyciele czy legalni bukmacherzy informują o nich w swoich kanałach, np. na stronie internetowej, na profilu na Facebooku czy w reklamach video. Istnieją również sprawdzone i godne zaufania serwisy, które udostępniają swoim czytelnikom kody pozyskiwane od firm z rozmaitych branż. Co do zasady, kod promocyjny można wykorzystać tylko raz, choć np. kod bonusowy LEGALSPORT jest kodem wielokrotnego użytku – pozwala on na uzyskanie korzyści u każdego działającego na polskim rynku legalnego bukmachera. Dzięki temu gracz może dokładnie przeanalizować oferty wszystkich operatorów zakładów wzajemnych i wybrać tę, która najbardziej mu odpowiada. Jak więc widać, zyskiwać można nie tylko na codziennych zakupach, ale również na usługach czy rozrywce.

 

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
gosc
  (13 listopada 2018, 20:33)
i co z tym potem zrobic? z takim kodem?