Kartoteka straży 8-14 lutego

Dodane 16 lutego 2016, 11:17

Na sygnale, Garwolin, Miasto Garwolin, Miasto Łaskarzew , Pilawa
Redakcja Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 8 do 14 lutego 2016 r.

10 luty 2016 r.
Dachowanie samochodu osobowego na krajowej „17”. Po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o wypadku na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Sulbiny, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Kierowca oraz pasażer opuścili pojazd o własnych siłach, a pomocy medycznej udzielił im zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojeździe oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP. Czas interwencji wyniósł ponad trzy godziny. Zobacz naszą relację z tego wydarzenia. 
11 luty 2016 r.
Pożar budynku gospodarczego w Łaskarzewie. O godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w Łaskarzewie. W momencie przybycia na miejsce zastępów straży pożarem objęte było jedno pomieszczenie. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali prąd wody do jego wnętrza. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przewietrzenia wszystkich pomieszczeń oraz usuwania nadpalonych elementów. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP. Działania trwały jedną godzinę. Zobacz naszą relację z tego wydarzenia. 
13 luty 2016 r.
Zadymienie w lokalach mieszkalnych w budynku wielorodzinnym w Garwolinie. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w dwóch lokalach mieszkalnych w bloku przy ul. Żwirki i Wigury z przewodu kominowego wydobywa się dym. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych otworzyli okna i przewietrzyli mieszkania. Następnie stwierdzono, że zadymienie było spowodowane pożarem sadzy w przewodzie kominowym, gdyż w innym lokalu znajdował się kominek, w którym odbywał się proces spalania paliwa stałego. Działania straży polegały na wygaszeniu kominka i podaniu prądu proszku do komina, co spowodowało stłumienie płomieni. Następnie przy pomocy wyciora kominowego usunięto sadze. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP. Działania trwały ponad dwie godziny.
14 luty 2016 r.
Pożar kontenera z automatami do gier w Garwolinie. O godz. 4.30 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kontenera z automatami do gier przy ul. Korczaka w Garwolinie. W momencie przybycia na miejsce zastępów straży cały obiekt był objęty pożarem. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody na palący się obiekt oraz odłączeniu zasilania elektrycznego. Następnie przeszukano pogorzelisko w celu wykluczenia obecności osób postronnych. Spaleniu uległy cztery automaty do gier. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP. Działania trwały blisko godzinę. Zobacz naszą relację z tego wydarzenia.

Zdarzenie drogowe z udziałem łosia na krajowej „17” w Trąbkach. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w miejscowości Trąbki, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe – Opel Corsa i BMW X3 oraz łoś. Osoby podróżujące pojazdami nie odniosły obrażeń, a nadzór nad zwierzęciem sprawował lekarz weterynarii. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
zainteresowany
  (16 lutego 2016, 21:05)
Widze na zdjęciu nowy wóz strażacki PSP, szkoda ze nie bylo na żadnym portalu Garwolinskim artykułu o otrzymaniu tego wozu przez PSP Garwolin.