Znowu pijani za kierownicą! Nie ma na nich sposobu

Dodane 18 października 2021, 17:03
Zdjęcie pogladowe: pixabay.com W ciągu zaledwie kilku godzin, w weekendową noc, w ręce policjantów wpadło trzech kierowców „z promilami”. Rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy zostali zatrzymani na ulicy Kościuszki w Garwolinie. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek,  przed godziną 22, policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę subaru. Okazało się, że za kierownicą siedział 41-latek, od którego policjanci wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 1,4 promila.

Zaledwie godzinę później policjanci pracowali na miejscu kolizji, do której doprowadził kierujący mitsubishi. 39-latek nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i wjechał w tył mazdy. Sprawca kolizji również był nietrzeźwy – w jego organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 36-latek, który kierował volkswagenem. Policjanci zauważyli go przed trzecią w nocy. Od razu domyślili się, że może być nietrzeźwy, co potwierdził wynik badania alkomatem. Mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Jazda samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Konsekwencją łamania przepisów w tym zakresie jest również obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

mł.asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.