Za nim egzamin na kartę rowerową

Dodane 24 czerwca 2022, 07:00
KPP Garwolin W Szkole Podstawowej w Woli Władysławowskiej, pod okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy, odbył się egzamin na kartę rowerową. Dokument taki świadczy o tym, że jego posiadacz ma wiedzę i umiejętności techniczne pozwalające mu bezpiecznie i rozsądnie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Uczniowie biorący udział w egzaminie, aby uzyskać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem, musiały wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz pokonać na jednośladzie wyznaczony tor przeszkód. Z pozytywnym wynikiem udało się to wszystkim 10-latkom, którzy przystąpili do sprawdzianu. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwał Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Tadeusz Gregorczyk. Policjant oprócz egzaminowania, udzielał młodym cyklistom dobrych rad na temat bezpiecznego poruszania się rowerem i pieszo, szczególnie teraz – przed zbliżającymi się wakacjami.

Młodym kierowcom jednośladów życzymy szerokiej drogi i bezpiecznych wakacji.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby w wieku 10-18 lat, które poruszają się samodzielnie rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego (UTO), np. deskorolką elektryczną lub urządzeniem samobalansującym, powinny mieć kartę rowerową lub prawo jazdy kat. AM, A1, B1, T. Młodszy samodzielny, małoletni rowerzysta traktowany jest w świetle kodeksu drogowego jako pieszy. Dziecko w wieku do 10-lat może więc poruszać się tylko po chodniku w towarzystwie opiekuna.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.