Za nami powiatowy turniej BRD

Dodane 28 marca 2024, 16:53
KPP Garwolin We wtorek (26 marca) w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Gratulacje uczestnikom i zwycięzcom złożył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Gaładyk oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki.

We wtorek (26 marca) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Garwolinie przeprowadzili eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym uczestniczyło łącznie 20 drużyn. W eliminacjach udział wzięli reprezentanci szkół  podstawowych z gmin powiatu garwolińskiego. Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz z pytaniami, wspartymi fotografią, obrazującą konkretną sytuację na skrzyżowaniu. Uczniowie rywalizowali również w kategorii udzielania pierwszej pomocy.  Następnym etapem był przejazd rowerem przez tor z przeszkodami. Za każde potrącenie, bądź przewrócenie przeszkody, uczestnikowi naliczano punkty karne. Po podliczeniu punktów, ogłoszono wyniki:

  • w grupie I (uczniowie w wieku 10-12 lat) 

       I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Jóźwickiego w Górznie

      II miejsce - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej

      III miejsce - Zespół Placówek Oświatowych w Parysowie

  • w grupie II (uczniowie w wieku powyżej 12 lat)

      I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Jóźwickiego w Górznie

     II miejsce - Szkoła Podstawowa im. B. Grudniaka w Trojanowie

     III miejsce - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej

W kategorii indywidulanej w grupie młodszej najlepszym zawodniekm był Oskar Domański ze Szkoły Podstaowej w Górznie natomiast w grupie starszej najlepiej poradził sobie uczeń Szkoły Podstawowej w Trojanowie Wojciech Koryś.

Wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki, a na zwycięzców czekały także pamiątkowe statuetki i atrakcyjne nagrody. Gratulacje i podziękowania dla uczestników i opiekunów przekazał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Gaładyk, który podkreślił, że konkurs to niezwykle cenna inicjatywa, wpływająca na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Komendant przekazał również na ręce Starosty Powiatu Garwolińskiego podziękowania za wsparcie organizacji turnieju i ufundowanie nagród.

Wsparcie finansowe przekazały również wszystkie samorządy powiatu. Wśród osób, które sprzyjały idei konkursu, popularyzującego przepisy i zasady ruchu drogowego, byli także przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, a także dyrekcja ZS nr 1, która życzliwie ugościła organizatorów i uczestników w murach swojej szkoły.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w eliminacjach rejonowych, które odbędą się w najbliższym czasie w Zbuczynie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

sierż. szt. Karolina Lipiec

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.