Z narkotykami przez tunel pod Martwą Wisłą

Dodane 6 sierpnia 2022, 16:31

Na sygnale
KM Policji w Gdańsku Mieszkaniec powiatu garwolińskiego 400 kilometr od domu został zatrzymany z torbą narkotyków. Uciekł, a później podawał się za turystę.

Gdańscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który odpowie za posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł po tym, jak szedł tunelem pod Martwą Wisłą, gdzie obowiązuje zakaz ruchu pieszych oraz rowerów. Teraz grozi mu kara 3 lat więzienia. Odpowie także za popełnione wykroczenia.

Wczoraj tuż po godz. 8.00 funkcjonariusz ruchu drogowego zauważył w tunelu pod Martwą Wisłą mężczyznę prowadzącego rower. W tym miejscu z uwagi na duże natężenie ruchu oraz podniesioną dopuszczalną prędkość pojazdów do 70 km/h obowiązuje zakaz ruchu pieszych oraz rowerów. Policjant natychmiast powiadomił o zagrożeniu obsługę tunelu, zatrzymał radiowóz w bezpiecznym miejscu i podjął interwencję. Przeprowadził bezpiecznie mężczyznę przez dwie jezdnie i polecił, aby zostawił rower oraz podszedł do radiowozu. Zaskoczony interwencją policjanta 30-latek powiedział, że nie jest z Gdańska, chciał pokonać drogę tunelem, jednak zauważył znak zakazu ruchu rowerów i dlatego rower prowadził. W pewnym momencie mężczyzna porzucił swój plecak oraz saszetkę i zaczął uciekać pieszo w kierunku stadionu. Przebiegł przez obie jezdnie, przeskoczył przez barierki i pobiegł w stronę stadionu. Policjant natychmiast powiadomił oficera dyżurnego, podał rysopis mężczyzny, a następnie zabezpieczył pozostawione rzeczy. Szybko okazało się, że oprócz telefonu, w saszetce są narkotyki. Łącznie kilkanaście porcji. Pobliski teren został dokładnie sprawdzony przez skierowane na miejsce policyjne patrole. Podczas kontroli policjanci zauważyli mężczyznę kilka ulic dalej i go zatrzymali. 30-latek z powiatu garwolińskiego próbował przekonać mundurowych, że to nie jego szukają, oraz że jest turystą wracającym z plaży. Mężczyzna miał na sobie jedynie spodenki.

Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań biegłemu sądowemu. Zatrzymany 30-latek najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut posiadanie narkotyków. Dodatkowo odpowie także, że popełnione wykroczenia.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat więzienia.

KMP w Gdańsku

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.