Włamał się i ukradł sprzęt warty 9 tysięcy zł. Zatrzymali 28-latka

Dodane 19 marca 2024, 15:42

Na sygnale
KPP Garwolin Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do budynku gospodarczego na terenie Wilgi. Podejrzany 28-latek ukradł przedmioty warte około 9 tys. zł. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariusze odzyskali niemal całość skradzionego mienia. Mieszkańcowi powiatu garwolińskiego grozi nawet 10 lat więzienia.

Garwolińscy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili sprawcę włamania do budynku gospodarczego w Wildze, które zostało zgłoszone na Policję kilka dni temu. 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Sprawca zerwał łańcuch z drzwi wejściowych i wszedł do pomieszczenia skąd ukradł między innymi zwoje rur miedzianych, piły spalinowe, kosę spalinową, wkrętarkę, szlifierkę i kompresor. Łączna suma strat wyniosła około 9 tys. zł.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą w niedługim czasie znaleźli miejsca, w których sprawca ukrył nie tylko część swojego łupu, ale też przedmioty służące mu do popełnienia przestępstwa. Policjanci dokładnie przeszukali zalesiony i trawiasty teren i odnaleźli zawinięte w folię elektronarzędzia.

Policjanci odzyskali niemal całość skradzionego mienia. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem 28-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola Kargul
  (28 marca 2024, 07:38)
kolejny "zaradny życiowo" patus wg.