W sobolewskim Stowarzyszeniu Klub Seniora Pogodni o bezpieczeństwie

Dodane 20 lutego 2019, 08:15

Sobolew
KPP Garwolin Jak nie dać się oszukać? Jakie prawa przysługują konsumentowi? Czy aktywność społeczna i kulturalna zapobiega wykluczeniu.? Profesjonaliści rozmawiali z seniorami w Sobolewie.

W niedzielę 17 lutego w sali widowiskowej Urzędu Gminy Sobolew odbyło się spotkanie profilaktyczne dedykowane osobom starszym. Seniorzy stowarzyszeni w Klubie Seniora Pogodni przybyli licznie, mieli okazję wysłuchać prelekcji asp. Danuty Kalinowskiej z Wydziału Prewencji  Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Policjantka przybliżyła sposoby działania sprawców przestępstw dokonujących kradzieży  i oszustw na szkodę osób starszych, omówiła również zasady bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i w przestrzeni publicznej. Ważnym aspektem pogadanki były zasady bezpieczeństwa dotyczące korzystania z bankowości elektronicznej oraz przechowywania dokumentów.

Kolejnym prelegentem była Małgorzata Cieloch rzecznik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która scharakteryzowała prawa każdego konsumenta, wskazała też sposób postępowania w sytuacji nieprzemyślanego zakupu towarów poza lokalem sprzedaży. Seniorzy otrzymali materiały informacyjne wiążące się z omawianymi kwestiami oraz etui ochronne do kart bankomatowych ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Łaskarzewie. W drugiej części spotkania grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Sobolewie działająca pod opieką nauczycielki Justyny Banaszek zaprezentowała spektakl pt."Nasz dom" nawiązujący do 100-lecia odzyskania niepodległości. Spotkanie miało na celu edukację prewencyjną i kulturalną, a także integrację środowiska seniorów. Te czynniki istotnie podnoszą bezpieczeństwo osób starszych. Organizatorami wydarzenia byli: Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Gminny Dom Kultury w Sobolewie oraz Stowarzyszenie Klub Seniora Pogodni w Sobolewie.

KPP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.