W klapkach, bez ciepłych ubrań błąkała się ulicami. Policjanci pomogli zagubionej kobiecie wrócić do domu

Dodane 12 lutego 2024, 14:37

Na sygnale, Pilawa
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Podczas służby patrolowej policjanci z Posterunku Policji w Pilawie udzielali pomocy kobiecie, która błąkała się po ulicach jednej z miejscowości. 50-latka nie miała ciepłych ubrań, a na nogach jedynie klapki. Nie potrafiła wyjaśnić, gdzie mieszka i jak się nazywa. Policjanci ustalili dane kobiety i pomogli jej bezpiecznie wrócić do domu.

W miniony piątek (9.02) policjanci z Pilawy odebrali niepokojące zgłoszenie o kobiecie ubranej w koszulkę z krótkim rękawem i klapki, która nie wie jak się nazywa, ani gdzie mieszka i błąka się po ulicach jednej z miejscowości w gminie Pilawa. Funkcjonariusze pośpiesznie pojechali na miejsce, gdzie była widziana. Zastali tam zdezorientowaną i zagubioną kobietę, która nie potrafiła wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu.

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne policjanci zaopiekowali się kobietą. Kiedy poczuła się bezpiecznie zaczęła przypominać sobie jak ma na nazwisko. Dzięki temu policjanci ustalili, pod jakim adresem mieszka. Okazało się, że pochodzi z powiatu otwockiego. Tam też zawieźli ją funkcjonariusze i przekazali pod opiekę rodziny.

Policjanci przypominają, że częstą przyczyną zaginięć są problemy z pamięcią. W ich efekcie osoba zaginiona może mieć kłopot z samodzielnym powrotem do domu. W takich przypadkach występuje też brak umiejętności rozumowania czy oceny sytuacji. Najczęściej objawy te pojawiają się u osób po 65 r. ż., ale symptomy otępienne mogą też pojawić się u ludzi młodych np. po urazach czaszkowo - mózgowych. W czasie zagubienia się zdrowie i życie tych osób jest zagrożone z uwagi na podatność na wypadki, ekspozycję słoneczną czy wyziębienie. Dlatego tak ważna jest reakcja osób postronnych.

podkom. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.