Żołnierze o wielkich sercach

Dodane 6 grudnia 2019, 22:25

Wojsko, WOT
Zdjęcie: 6MBOT Mikołaj nie zawsze dociera tam, gdzie czekają na niego dzieci. Żołnierze 6 MBOT postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i osobiście dostarczyć paczki tym dzieciom, które mikołajki musiały spędzać w szpitalnych salach.

6 grudnia żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzili dzieci z Kliniki Endokrynologii i Diabetoli oraz Wieloprofilowego Oddziału Pediatrycznego (WOP), jak również Klinikę Pediatrii i Żywienia. Jest to pierwsza taka inicjatywa Terytorialów z Mazowsza, wśród których nie zabrakło żołnierzy z 613 kompanii 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu.

- Wojsko kojarzy się zwykle z mundurem i bronią, ale to przede wszystkim ludzie, żołnierze ochotnicy, którzy chcą służyć innym ludziom swojej społeczności. Tak jak my dzisiaj tutaj w Centrum Zdrowia Dziecka służymy tym najbardziej potrzebującym, wkładając w to cząstkę nas Terytorialsów, w myśli naszego motta: Zawsze gotowi, zawsze blisko. – mówiła  ppor. Jolanta Maciaszek Oficer prasowy 6 MBOT, koordynator mikołajkowej akcji.

Ogromną niespodzianką dla dzieci był widok Mikołaja otoczonego żołnierzami, którzy zamiast ciężkiego sprzętu nieśli ze sobą mnóstwo paczek wypełnionych prezentami. Terytorialsi zadbali, by ten dzień był wyjątkowy dla tych zarówno kilkuletnich, jak i nastoletnich pacjentów szpitala. Postarali się by wspólnie spędzony na oddziałowych świetlicach czas, był dla podopiecznych CZD oderwaniem choć na chwilę od szarej, często bardzo wycieńczającej fizycznie rzeczywistości. Dzieci, które na co dzień zmagają się z chorobami i niepełnosprawnością, dziś zostały małymi żołnierzami. Ppor. Natalia Lew, ppor. Paweł Małkowski oraz szer. Marlena Rosłaniec z Grójca zadbali, by każde dziecko mogło wziąć do ręki hełm, sprawdzić jak działa maska przeciwgazowa a nawet przymierzyć kamizelkę kuloodporna.  

Pomaganie mają we krwi

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagali nie tylko wywołując uśmiech na twarzach dzieci, ale zorganizowali także akcję honorowego krwiodastwa. W punkcie RCKiK przy alei Dzieci Polskich 20 w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oddawali krew, na rzecz potrzebujących. Wśród tych, którzy dzielą się tym co mają najcenniejsze czyli krwią ratującą życie nie zabrakło ppłk Janusza Ostrowskiego, dowódcy 61 blp w Grójcu. Jako jeden z pierwszych dał wbić sobie igłę, dając dobry przykład swoim żołnierzom i działając w myśl ideologii formacji.  

Była to pierwsza akcja zorganizowana w Centrum Zdrowia Dziecka przez  6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej na terenie Mazowsza, wspólnie z batalionami z Grójca, Radomia, Płocka i Pomiechówka.

Przed świętami 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej  planuje jeszcze zorganizować akcję „Paczka dla bohatera”. W ramach tej akcji żołnierze złożą wizyty opłatkowe weteranom w rejonie odpowiedzialności brygady oraz obdarują ich drobnymi upominkami.

ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA NA URZĄDZENIACH MOBILNYCH WŁĄCZ AUTOOBRÓT.

 

Komentarze (3)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (6 grudnia 2019, 22:56)
Pięknie :)
Nicola
  (7 grudnia 2019, 01:02)
Trzeba miec z glowa cos nie tak, żeby wierzyć w św.Mikolaja. Pewnie jeszcze w wg mieszka.
GOŚĆ
  (7 grudnia 2019, 13:00)
Nicola raczej to ty masz z głową coś nie tak, to widać po twoich komentarzach. Zastanów się nad tym co piszesz