Strażacy w akcji

Dodane 22 czerwca 2022, 10:16

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13 - 19 czerwca 2022 r.)

13 czerwca 2022 r.

O godz. 10.00 w Głoskowie doszło do pożaru budynku gospodarczego. W akcji trwającej godzinę uczestniczyły trzy zastępy. Działania polegały na podaniu prądów wody oraz pracach rozbiórkowych konstrukcji.

Przed godz. 11.00 w Garwolinie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.
Niespełna godzinne działania dwóch zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
Tego dnia strażacy usuwali z dróg powalone na skutek porywistego wiatru drzewa w miejscowościach Izdebno Kolonia, Górzno (dwukrotnie), Mariańskie Porzecze, Trzcianka, Samorządki oraz Żelechów.

14 czerwca 2022 r.

W Sobolewie po godz. 15.00 miejscowy zastęp OSP udzielił wsparcia Zespołowi Ratownictwa Medycznego w dotarciu do poszkodowanego, znajdującego się na strychu budynku mieszkalnego. Czas działań to dwie godziny.

W Lipówkach doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Niespełna godzinne działania trzech zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz sorpcji rozlanych płynów.
W Sobolewie o godz. 20.00 doszło do pożaru koparki. Działania trzech zastępów trwające ponad jedną godzinę polegały na podaniu piany ciężkiej, co doprowadziło do całkowitego ugaszenia maszyny.

15 czerwca 2022 r.

W Garwolinie o godz. 9.00 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Godzinne działania dwóch zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania w pojazdach. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Na czas trwania działań ruch drogowy odbywał się wahadłowo.

O godz. 10.00 na terenie Osiedla Wilga zastęp OSP usunął konar drzewa zwisający nad drogą. Czas trwania interwencji wyniósł ponad jedną godzinę.


16 czerwca 2022 r.

W Rudzie Talubskiej przed godz. 11.00 doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym. Godzinne działania zastępu polegały na wypompowaniu wody z obiektu.

W Pasterniku po godz. 12.00 miał miejsce pożar trawy na powierzchni 0,3 ha. Działania dwóch zastępów trwające dwie godziny polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru.

W Garwolinie po godz. 17.00, na drodze gminnej doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz rowerzysty. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, którego przekazano przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Czas interwencji wyniósł blisko jedną godzinę.

Po godz. 21.00 w Garwolinie zastęp straży usunął plamę oleju powstałą na skutek kolizji na drodze gminnej. Czas trwania akcji to 27 minut.

18 czerwca 2022 r.

O godz. 3.00 w Woli Rębkowskiej na drodze S17 doszło do zderzenia samochodu dostawczego z łosiem. Działania zastępu trwające jedną godzinę polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

W Garwolinie o godz. 3.30 miał miejsce pożar samochodu osobowego. Działania dwóch zastępów trwające 45 minut polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu kamerą termowizyjną komory silnika pojazdu, który został ugaszony przy użyciu gaśnic.

19 czerwca 2022 r.

W Gończycach po godz. 3.00 dwa zastępy na prośbę PRM udzieliły pomocy osobie poszkodowanej. Dokonano oceny jej stanu, a po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

Po godz. 13.00 w Kujawach miał miejsce pożar trawy na nieużytkach. Działania zastępu trwające pół godziny polegały na podaniu prądu wody, aż do całkowitego ugaszenia pożaru.

W Trojanowie po godz. 18.00 zastęp OSP usunął drzewo powalone przez wiatr na drogę powiatową. Akcja trwała 40 minut.

W Maciejowicach przed północą dwa zastępy udzieliły kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Poszkodowany w stanie stabilnym został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

 

Autor: KP PSP

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.