Spakowali pół tysiąca maskotek i ruszyli do Centrum Zdrowia Dziecka

Dodane 15 grudnia 2019, 21:21

Miasto Łaskarzew
Zdjęcia: OSP Zwola Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwoli (gm. Miastków Kościelny) pokazali, że mają nie tylko odwagę by nieść w sytuacjach zagrożenia, ale też mają ogromne serca.

Akcja MISIOBRANIE zakończona sukcesem! 

Strażacy ochotnicy ze Zwoli postanowili sprawić radość dzieciom, które okres przedświąteczny zamiast spędzać ze swoimi bliskimi w domach, muszą spędzać w szpitalnych salach. Przez ostatnie tygodnie zbierali maskotki, których ostatecznie udało się zgromadzić około 500.

12 grudnia zakończyli ostatni etap akcji Misiobranie. Sześciu druhów z jednostki OSP Zwola udało się do Centrum Zdrowia Dziecka, aby tam osobiście przekazać zebrane misie oraz artykuły szkolne małym pacjentom. Maskotki trafiły do dzieci leżących na oddziałach: kardiologii, kardiologii specjalistycznej, okulistyce, oraz w poradni specjalistycznej.

- W międzyczasie przeprowadzaliśmy mały pokaz sprzętu i umundurowania strażackiego ku radości małych pacjentów! Chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować wszystkim szkołom oraz osobom prywatnym zaangażowanym w nasza akcję. Wasza hojność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! ❤️ Bez waszej pomocy i zaangażowania akcja nie zakończyłaby się tak wielkim sukcesem. DZIĘKUJEMY! - podsumowują na swoim facebookowym profilu strażacy.

Gratulujemy strażakom z OSP Zwola i dziękujemy za zaangażowaniem oraz piękne gesty, dzięki którym maluchy choć na chwilę z pacjentów stały się małymi strażakami.

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Kat
  (15 grudnia 2019, 22:18)
Piękny gest! Garwolin24, może i Wy byście zorganizowali misiobranie dla dzieciaków np. Z hospicjum? Jako portal macie zasięg i możecie sporo zdziałać. Bądźcie jak Chajzer i podejmijcie wyzwanie :-)
Redakcja
  (16 grudnia 2019, 08:00)
Jasne! Coś wymyślimy :)