Śnięte ryby w Gończycach. Co je zabiło?

Dodane 17 listopada 2019, 17:36

Sobolew
Zdjęcia: UG Sobolew, Czytelnik Patryk W zbiorniku wodnym w centrum miejscowości Gończyce w przeciągu kilku ostatnich dni snęło kilkaset małych ryb.

W niedzielę (17 listopada) strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gończyc i Sobolewa podjęli nietypową akcję - oczyszczali staw z martwych ryb.

Do śnięcia ryb z dotychczas nieustalonych przyczyn doszło kilka dni temu. Do naszej redakcji pierwsze informacje dotarły w piątek. Dziś Urząd Gminy Sobolew podjął działania w celu usunięcia padłych zwierząt. Jak informował dziś sobolewski samorząd: - Z nieznanych jeszcze powodów wiele ryb padło, właściwe służby działały wczoraj i pobrały próby wody do badania, a jutro zawieziemy do badania martwe ryby.

Zbiornik wodny w którym doszło do śnięcia ryb jest połączony z rzeką Promnik.

Będziemy informowali o wynikach badań wody i ryb.

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Goście 2
  (18 listopada 2019, 08:59)
Kara dla tego co wpuścił syf do rzeki lub stawu powinna iść w setki tysięcy, tak samo jak pompowanie szamba po rowach, mandaty po parę setek nie skutkują. My Polacy mamy coś takiego że czysto i ładnie to u siebie na podwórku lub mieszkaniu, ale pet z balkonu na trawnik, gówno psa na chodniku, szambo w rowie, to już jest ok, bo to nie u mnie. Taką kulturę wynosi się z domu, dziadek śmiecił i srał do rzeki to i wnuczek wracając z Mc - a wywali torbę na chodnik a kloca postawi w rowie i pewnie jeszcze zaimponuje tym rówieśnikom, bo to przecież jego rodzinna tradycja. (taki język celowo użyty, bo może coś trafi do tych zakutych łbów)
gość
  (18 listopada 2019, 17:20)
proszę nie męczcie starszych pań z sanepidu bo sie popocą i będą niemiło pachnieć
Wyniki badań
  (21 kwietnia 2020, 17:18)
Ile mamy czekać na informacje odnosnie wyników badań ? Może już są do tego czasu ? Czy to kolejny artykuł żeby zapchac dziurę ?
Do wyniki badan
  (22 kwietnia 2020, 11:28)
Wyniki badan przeciez sa dostepne. Trzeba umiec poszukac. P.s artykuł jest z listopada!!