Seria wypadków z udziałem nastolatków podróżujących motocyklami

Dodane 13 września 2021, 09:46
Zdjęcie poglądowe Do poważnego w skutkach wypadku doszło w sobotę wieczorem w Garwolinie na ulicy Stacyjnej. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym kierujący jednośladem i jego pasażer z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala. Policjanci przez kilka godzin prowadzili czynności na miejscu zdarzenia i wyjaśniają wszelkie okoliczności tego wypadku.

Do wypadku z udziałem 16-letniego motocyklisty doszło przed godziną 20 w sobotę. Skręcający w lewo 27-letniobywatel Ukrainy, kierujący Mercedesem Vito, prawdopodobnie nie zauważył jadącego w przeciwnym kierunku motocykla marki Honda i doprowadził do zderzenia pojazdów. 16-letni motocyklista i jego 16-letnia pasażerka w wyniku wypadku trafili do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Podczas wykonywanych na miejscu zdarzenia czynności policjanci dokonali wstępnych ustaleń, zaś wszystkie okoliczności w tej sprawie wyjaśnione zostaną podczas prowadzonego dalej postępowania. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Przez kilka godzin na miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu drogowym.

Do drugiego zdarzenia drogowego z udziałem jednośladu doszło w niedzielę w Górkach. O godzinie 12 garwolińscy policjanci zostali powiadomieni, że doszło tam do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 32-letnia kierująca audi skręcając na parking przed kościołem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka skuterem. 14-letni kierujący jednośladem z urazem nogi trafił do szpitala. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane przez policjantów.

Do innego wypadku doszło 9 września >>> Wypadek z udziałem nastolatków. Chłopiec został przetransportowany do szpitala 

W związku z tymi zdarzeniem policjanci ponownie zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

  • Apelujemy do motocyklistów, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są oni niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Kierujący jednośladami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę.
  • Użytkownicy samochodów natomiast przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy, muszą za każdym razem dobrze się rozglądnąć oraz spoglądać w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie.
  • Obie strony mają oczywiście obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie Drogowym zasady ograniczonego zaufania.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola
  (13 września 2021, 11:34)
Skoro kierowczyni audi skręcała do kościoła to winę za wypadek ponosi kierujący skuterem. Tak stanowi prawo o ruchu drogowym obowiązujące wg i okolicach