Pracownica banku zapobiegła kradzieży 50 tys. zł

Dodane 22 listopada 2019, 07:03

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie insp. Sławomir Rek wręczył pamiątkowe dyplomy i złożył gratulacje kasjerce oraz dyrektorowi oddziału jednego z banków na terenie Garwolina. A wszystko za to, że dzięki czujności, intuicji, kompetencji i pełnemu profesjonalizmowi ze strony pracownicy banku nie doszło do oszustwa metodą „na wnuczka”. Klient banku nie straciła 50 tysięcy złotych.

21 listopada Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie insp. Sławomir Rek, wręczył pamiątkową dyplomy i podziękował kasjerce za czujność, intuicję, a także obywatelską postawę, dzięki której nie doszło do oszustwa metodą „na wnuczka”. Komendant pogratulował również dyrektorowi banku tak kompetentnych i zaangażowanych pracowników.

Przypomnijmy całą historię:

W ostatnim czasie do osób starszych, mieszkańców powiatu garwolińskiego dzwonili oszuści, którzy chcieli okraść seniorów z ich oszczędności. Gdy kryminalni z Garwolina otrzymali informację, że oszuści najprawdopodobniej próbują wyłudzić pieniądze metodą na tzw. ,,wnuczka", natychmiast przystąpili do działania. W sprawie oszustw są już pierwsze zatrzymania i areszty.

W tym konkretnym przypadku, 89-letni senior, udał się do banku i chciał wypłacić pieniądze w kwocie 50 tysięcy złotych, aby przekazać te pieniądze oszustom. Dzięki czujności pracownika banku i powiadomieniu policji, mężczyzna nie stracił dużych pieniędzy i zorientował się że padł ofiarą oszustów.

KPP Garwolin

Komentarze (3)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
kasztan
  (22 listopada 2019, 07:23)
Jarek prezes i Mateusz premier rozdają 13stki i 14stki tym biednym emerytom a oni z nadmiaru pieniędzy rozdają je innym, wyjmują od tak po 50 , 100 czy 200tyś i widać że te 13stki ani 14stki nie są potrzebne bo emeryci żyją w dostatku jak widać i co chwilę słychać...
gosc
  (22 listopada 2019, 07:41)
Nie pomyślales czlowieku że może ten pan to całe życie pracował na te pieniądze !
rozsądny
  (22 listopada 2019, 08:01)
kasztan ciekawe jak wyglądałoby Twoje życie w dostatku za niecałe 1000zł emerytury. Zastanów się...