Potrzebowali 50 tys. zł i byli gotowi zamknąć fundację, dostali dwa razy więcej

Dodane 10 sierpnia 2021, 10:32

Garwolin
Fundacja Tymczasowa Kanapa Ratują czworonogi z terenu powiatu garwolińskie. Porzucone, niechciane, często chore. Fundacja Tymczasowa Kanapa z Sulbin (gm. Garwolin) ze względu na brak środków zorganizowała zbiórkę pieniędzy na uregulowanie zaległych faktur. Cel 50 tys. zł. Dzięki nagłośnieniu zbiórki w ogólnopolskich mediach, dziś fundacja ma na swoim koncie 115 tys. zł. To wystarczy na kolejne tygodnie funkcjonowania, jednak to wciąż za mało by fundacja przetrwała do końca roku.

Czy to już koniec? Rozsądek mówi tak, serce krzyczy nie!

Telefon dzwoni, skrzynka mailowa przepełniona, czy mamy odmówić pomocy psom, którymi nikt nie chce pomóc?

Rozsądek mówi odmawiać pomocy, zostawić to w diabły! Nie przyjmować więcej! Zostawić maltretowane zwierzę u zwyrola, pobite u oprawcy, potrącone na ulicy, psa na ciężkim łańcuchu, głodnego jedzącego od przypadku do przypadku resztki z pańskiego stołu, nie nakarmić?

Stos niezapłaconych faktur na kwotę ok. 50 tys. zł. Nie dajemy rady pomimo dwóch bazarków i ciągłego żebrania o każdy grosz. Zbiórki na poszczególne zwierzaki nie pokrywają w całości wydatków, a nasi podopieczni ciągle zwiększają koszty. Leczymy je, kastrujemy i... generujemy długi.

W hotelach również... Adopcje przed wakacjami zwolniły, a potrzebujących zwierząt wciąż przybywa. Nie bawimy się w Pana Boga i ratujemy bez względu na płeć, wiek, chorobę... Pomagamy tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna biorąc na swoje barki więcej niż jesteśmy w stanie udźwignąć. Mamy pod swoją opieką prawie 100 psów i kotów. W chwili obecnej 9 psów z problemami behawioralnymi przebywa w specjalistycznych hotelach.

Fundacja Tymczasowa Kanapa

 

PRZECZYTAJ >>> Poznaj podopiecznych fundacji: Czy to już koniec? Czy prawie 100 psów i kotów straci szansę na godne życie? Pomóż nam dalej ratować. Nie pozwól, abyśmy musieli zamknąć nasze serca

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.