Potężna wichura uderzy jutro w powiat garwoliński

Dodane 16 stycznia 2022, 12:02

Na sygnale
Zdjęcie archiwalne akcja OSP Sobolew Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują jutro porywiste wiatry sięgające do 100 km/h połączone z burzami. Alert obejmuje powiat garwoliński.

IMGW wydało drugi stopień ostrzeżenia przed silnymi wiatrami połączonymi z obfitymi opadami deszczu, a nawet burzami śnieżnymi dla powiatu garwolińskiego. Ostrzeżenie zaczyna obowiązywać od 17 stycznia od godz. 7.30. Kulminacja na naszym terenie ma nastąpić w godzinach południowych. 

Jak wyjaśniają synoptycy IMGW: - Wichury, które przeszły w piątek przez kraj były wstępem do tego, co będzie się działo w nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek. Przemieszczającemu się przez Polskę bardzo aktywnemu chłodnemu frontowi atmosferycznemu od poniedziałkowego poranka będzie towarzyszył bardzo silny #wiatr, który może łamać i wyrywać drzewa z korzeniami, uszkadzać linie energetyczne a nawet zrywać dachy z budynków. Nie wykluczone jest także pojawienie się burz, opadów gradu i krupy śnieżnej.

Według przewidywania w poniedziałek wiatr miejscami (w tym w powiecie garwolińskim) przekroczy 100 km/h, a na przeważającym obszarze kraju osiągnie co najmniej 70-95 km/h. To siła, która potrafi łamać drzewa i konary, uszkadzać lub zrywać pokrycia dachowe i linie energetyczne. Miejscami wichura będzie bardzo niebezpieczna.

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.