Pomóżmy spełnić marzenie chorej Mai

Dodane 4 marca 2021, 11:40

Sobolew
Fundacja Dziecięca Fantazja
Maja Szostak • 8 lat
Sobolew • Mazowieckie
Choroba: Mukowiscydoza

Nic nie wskazywało na to, że Maja urodzi się chora. Niestety, pierwsze badania przesiewowe wykazały, że dziewczynka cierpi na mukowiscydozę. Jej brat bliźniak, Mikołaj, jest nosicielem genu choroby. Mukowiscydoza jest wielonarządową, nieuleczalną chorobą genetyczną. Polega na zaleganiu gęstego śluzu w narządach, przede wszystkim w płucach, trzustce i wątrobie. Codzienność Mai to inhalacje, drenaże, oklepywania i stałe przyjmowanie leków.

Dziewczynka nie zawsze może spędzać czas tak, jak jej rówieśnicy. Podczas przymusowych pobytów w szpitalu lub swoim pokoju doskwiera jej nuda. W takich chwilach bardzo przydałby się tablet, na którym można oglądać bajki, słuchać muzyki i grać w ulubione gry.

LINK DO ZBIÓRKI DLA MAI [KLIKNIJ]

 

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której celem jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Naszymi podopiecznymi są dzieci walczące z chorobami nowotworowymi, wadami wrodzonymi, schorzeniami genetycznymi i przewlekłymi. Od 2003 roku, z pomocą firm, instytucji i osób prywatnych udało nam się spełnić ponad 7000 wyjątkowych marzeń. 

Na co dzień spełniamy fantazje chorych dzieci. Dziś nasi podopieczni potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Właśnie dlatego uruchomiliśmy charytatywną platformę  https://www.wishsurfing.pl/ , dzięki której spełnianie marzeń stało się dużo prostsze. Każdy może przekazać dowolną kwotę. Każde 5, 10 czy 15 zł ma znaczenie.

Gorąco zapraszamy rodziców/ opiekunów chorych dzieci do zgłaszania fantazji swoich pociech. Wystarczy wejść na naszą stronę https://f-df.pl/ Marzenia chorych dzieci mogą stać się rzeczywistością, trzeba tylko zgłosić je do nas.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.