Policjanci połączyli siły z Terytorialsami

Dodane 2 kwietnia 2020, 17:40
61 blp w Grójcu Nowa i trudna sytuacja w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, wymaga podjęcia specjalnych decyzji i procedur. Jedną z nich jest wdrożony ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Grójca codziennie sprawdzają, czy osoby te stosują się do decyzji i zaleceń służb sanitarnych.

Jednym z zadań z jakim mierzą się policjanci podczas panującej epidemii jest nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową.

Każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wspierani obecnie przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnych z Grójca sprawdzają, czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do zaleceń i decyzji służb sanitarnych.

Wszyscy Terytorialsi biorący udział w patrolach pochodzą z powiatu garwolińskiego. Służbę z garwolińskimi funkcjonariuszkami będą pełnić do odwołania.

 

Nadzór prowadzonych jest wyłącznie przez umundurowanych funkcjonariuszy. Policjanci nie kontaktują się bezpośrednio z tymi osobami. Nawiązują z nimi kontakt korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych a następnie sprawdzają, czy osoby te przebywając w domach. Kontrolowane osoby najczęściej wyglądają przez okno lub wychodzą np. na balkon po to by funkcjonariusze mogli je zobaczyć i potwierdzić stosowanie się do kwarantanny domowej.

Oprócz sprawdzania, czy osoby objęte kwarantanna domową stosują się do decyzji i poleceń służb sanitarnych, policjanci podczas rozmowy pytają kontrolowanych, jak się czują, czy potrzebują pomocy, produktów żywnościowych oraz czy wszystko jest w porządku.

Nowoczesnym i przydatnym narzędziem dla osób objętych kwarantanną domową jest dedykowana dla nich aplikacja „Kwarantanna domowa”.

 

http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/39767,Aplikacja-quotKwarantanna-domowaquot.html

 

Można znaleźć ją w sklepach Google Play oraz App Store. Aplikacja ta jest całkowicie bezpłatna i bezpieczna. Umożliwia między innymi bezpośredni kontakt ze służbami, dostęp do komunikatów o aktualnej sytuacji epidemiologicznej, kontakt z psychologiem czy złożenie zapotrzebowania na artykuły żywnościowe.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu objętych kwarantanną domową do skorzystania z tej aplikacji. Jednocześnie apelujemy i przypominamy o obowiązku stosowania się do decyzji i poleceń służb sanitarnych.

Nie przestrzegając kwarantanny narażamy zdrowie i życie innych osób.

KPP GARWOLIN

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.