Po 500 zł za złamianie przepisów związanych z epidemią koronawirusa

Dodane 6 kwietnia 2020, 12:27

Garwolin, Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Kilkuset złotowe mandaty karne otrzymało 6 naszych mieszkańców za złamanie nowych przepisów porządkowych związanych z epidemią koronawirusa. Ostrzegamy, że w stosunku do osób łamiących nowe obostrzenia zasada "zero tolerancji” będzie kontynuowana. Wynika to z troski o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Funkcjonariusze z garwolińskiej komendy policji wspólnie z WOT codziennie sprawdzają , czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad. Sprawdzają, czy osoby te faktycznie znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy.

Tak samo wygląda sytuacja na terenie naszego miasta i powiatu, wspólne patrole kontrolują, czy mieszkańcy stosują się do nowych przepisów, m.in. pod kątem zgromadzeń, czy też grupowania się. Policjanci z wydziału ruchu drogowego kontrolują autobusy i busy, w tym przewoźników prywatnych, czy realizują nowe przepisy.

Zdecydowana większość osób stosuje się do wprowadzonych zaleceń, które mają jeden cel - zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa – za to im DZIĘKUJEMY.

Jednak zdarzają się przypadki, jak te z minionego tygodnia, gdzie osoby w sposób lekceważący podchodzą do panującego zagrożenia – ostrzegamy, że w stosunku do takich osób będziemy działać za każdym razem zdecydowanie. Łącznie policjanci interweniowali ponad 20 razy, interwencje dotyczyły złamania zakazu dotyczącego zgromadzeń się oraz przemieszczania.

Informujemy, że w każdym przypadku złamania obowiązujących zakazów w trosce o życie i zdrowie wszystkich naszych mieszkańców reakcja garwolińskich policjantów będzie stanowcza.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich i aby uniknąć konsekwencji karnych respektujmy zalecenia służb.

Przypominamy także, że osoby poddane kwarantannie mają prawny obowiązek instalacji aplikacji ,, KWARANTANA DOMOWA", która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

KPP Garwolin

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gosc
  (7 kwietnia 2020, 10:10)
Już kiedyś mieliśmy taki czas godzina policyjna,łapanki na ulicach,cenzura.ludzie powoli wariują w czterech ścianach.tylko brakuje czołgów na ulicach.