Oko kamery policyjnego drona skierowane na garwolińskich pieszych i kierowców

Dodane 7 lutego 2024, 17:07

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Policjanci garwolińskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przeprowadzili działania z wykorzystaniem drona. Dzisiaj policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w Garwolinie, obserwując zachowania kierowców i pieszych także z nieba.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przeprowadzili dzisiaj wspólne działania na terenie Garwolina . Wykorzystali przy tym policyjny bezzałogowy statek powietrzny. Dron to profesjonalne i nowoczesne urządzenie, wyposażone w precyzyjną kamerę. Rejestruje wykroczenia w miejscach, gdzie może dochodzić do szczególnie niebezpiecznych sytuacji.  

Szczególnym nadzorem zostały objęte przejścia dla pieszych, na których ruch nie jest regulowany światłami, m.in. na ulicach Staszica  i Aleja Legionów. Podczas działań zwrócono szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ujawnili kilka wykroczeń w tym zakresie, m.in. wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych.

Policjanci przypominają, że piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Kierowcę w samochodzie chroni karoseria, chronią go pasy bepieczeństwa i poduszki powietrzne, pieszego nie chroni nic. Pieszy w zetknięciu z rozpędzonym pojazdem jest bez szans. Większość potrąceń kończy się jego śmiercią lub ciężkimi obrażeniami ciała. Głównymi przyczynami zdarzeń z udziałem pieszego jest nieustąpienie mu pierwszeństwa przez kierującego pojazdem. Pamiętajmy! Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia jest obowiązany: zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo znajdującego się tam pieszego, czy to dopiero wchodzącego na przejście. 

podkom. Małgorzata Pychner

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Pilawiak
  (9 lutego 2024, 11:28)
Może lepiej kierowali by ruchem na krzyżowaniu k/shella to wyszłoby wszystkim na dobre. A nie karać kierowców na przejściach bo pieszy idzie na pasach z telefonem przy uchu bo ma pierwszeństwo. Albo przejeżdża rowerem bo też ma pierwszeństwo. Ich nie karają...
Ne
  (9 lutego 2024, 22:43)
Zajmijcie się głównymi światłami ! Tu jest problem jeżdżą na zielonym po piętach
Nemo