Od 10 lat znęcał się nad matką, w końcu nie wytrzymała

Dodane 15 marca 2018, 17:40

Borowie
Zdjęcie poglądowe Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć "Niebieską Kartę". Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z Zespołu ds. Prewencji w Borowiu zostali wezwani na interwencję. Zakończyła się ona zatrzymaniem 50-letniego mieszkańca gm. Borowie. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad matką i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym.

W niedzielę (11.03.), dyżurny komendy w Garwolinie otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że znęcanie się fizyczne i psychiczne trwa już od około 10 lat, a sprawcą jest jej syn. Policjanci zakończyli interwencję zatrzymaniem mężczyzny, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu, w policyjnym areszcie, 50-latek usłyszał zarzut znęcania się nad matką. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowo aresztu na okres trzech miesięcy.

Przemoc w rodzinie to przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Mokil
  (16 marca 2018, 08:16)
Tragedia , dobrze ze juz siedzi w areszcie tam gdzie jest jego miejsce
Jak cie nazwać ??
  (16 marca 2018, 20:48)
Za takie zachowanie , mam nadzieje że potraktują cie tam jak pedofila , bo na to zasługujesz !!!