Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki reakcji świadków. Jeden niemal doprowadził do kolizji

Dodane 13 czerwca 2022, 16:45

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Dzięki reakcji świadków w ciągu ostatnich dwóch dni z dróg zostało wyeliminowanych dwóch nietrzeźwych kierowców.

Dzisiaj o godz. 9:48 policjanci zostali powiadomieni, że na ulicy Korczaka w Garwolinie znajduje się kierowca, który może być nietrzeźwy. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą, która opowiedziała, że chwilę wcześniej kierowca renault o mało nie doprowadził do zderzenia z jej samochodem, wymuszając pierwszeństwo przejazdu. Po tym mężczyzna miał porzucić pojazd i uciec pieszo. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko namierzyli kierowcę. Okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1,2 promila alkoholu.

To kolejny kierowca w stanie nietrzeźwości zatrzymany w ostatnim czasie dzięki reakcji świadków.  W niedzielę (12.06.) do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy doszło w Gończycach. O godz. 21:50 zgłaszający poinformował policjantów, że udaremnił dalszą jazdę kierowcy volkswagena, który prawdopodobnie jest pijany. Policjanci którzy przyjechali na miejsce potwierdzili te przypuszczenia. 44-latek miał w organizmie 2,3 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nieustannie zwracają się z apelem, aby reagować w sytuacjach, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicą. Nierzadko pijani kierowcy przewożą swoich najbliższych: małżonków, dzieci, przyjaciół. Wielu pasażerów świadomie podejmuje ryzyko, decydując się na jazdę samochodem prowadzonym przez nietrzeźwego. Brak sprzeciwu i akceptacja takiego zachowania sprowadza ich do roli współodpowiedzialnych za potencjalne tragedie na drogach.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola
  (14 czerwca 2022, 15:25)
A coś innego oprócz o pijanych za kierownicą? No chyba że to jedyna atrakcja WG.
Gość
  (14 czerwca 2022, 22:07)
Możemy o LU o lekko upośledzonych jak Ty Nicola 🤣