Nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. Nastolatek trafił do szpitala

Dodane 10 maja 2022, 09:16

Miasto Garwolin, Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Słoneczna pogoda sprzyja rowerowym przejażdżkom. Na ulicach coraz częściej można spotkać zwolenników właśnie takiego środka transportu. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem rowerzysty doszło na ulicy Kościuszki w Garwolinie, gdzie kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu cykliście, poruszającemu się po wyznaczonej drodze dla rowerów. 16-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mieszkaniec Garwolina kierujący peugeotem wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, czyli z ulicy Olimpijskiej. 56-latek nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście, poruszającemu się po wyznaczonej ścieżce rowerowej ulicą Kościuszki w kierunku centrum miasta. 16-letni cyklista nie zdołał uniknąć zderzenia. Zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu rowerzysty do szpitala. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

W kodeksie drogowym opisanych jest wiele sytuacji, w których kierujący powinien zachować szczególną ostrożność. Jedną z nich jest zbliżanie się do przejazdu dla rowerzystów. Jest to na tyle ważne, że rowerzysta w przeciwieństwie do kierowców samochodów i ich pasażerów, pozbawiony jest jakiejkolwiek technicznej ochrony m.in. pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych, czy samej karoserii pojazdu. Niestety w starciu z pojazdem, bezpośrednio narażone jest jego zdrowie i życie.

Garwolińscy policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Garwolak
  (10 maja 2022, 13:11)
W Garwolinie to standard.. tu nikt nie patrzy na osoby poruszające się na rowerach
Gość
  (10 maja 2022, 13:19)
Do Garwolak: ja bym rozwinął trochę Twoją wypowiedź - tu nikt nie patrzy na nikogo ....
Kamil
  (10 maja 2022, 20:18)
A ja bym dodał, że te ścieżki to jakaś tragedia. Jak można połączyć ścieżkę rowerową z tak ruchliwą ulicą!?! Widząc jak rodzice czasami jeżdżą po nich ze swoimi dziećmi przyprawia mnie o dreszcze. Nie wiem czym oni się motywują. Zaufaniem do kierowców czy uczeniem dzieci przepisów ruchu drogowego. Tak czy inaczej, ja nie podejmę owego ryzyka i jednak wolę zadbać o bezpieczenstwo własne a tym bardziej dzieci kierując nas na chodnik, mimo grożących mi za to kar finansowych.
lol
  (12 maja 2022, 06:14)
oczywiście że nie i nie zamierza