Nie ma prezentu dla kierowców, jest za to nowy przewidywany termin

Dodane 6 grudnia 2019, 19:38
Zdjęcie poglądowe Niestety, Mikołaj zapomniał o kierowcach i obiecywana nowa jezdnia S17 w kierunku Lublina nie została dziś oddana do użytku.

Wykonawcy trzech odcinków S17 pomiędzy węzłem Lubelska i początkiem obwodnicy Garwolina przekazali kilka dobrych informacji. O ile na odcinku najbliższym Garwolina odliczamy czas do udostępnienia trasy kierowcom, to na kolejnych dwóch odcinkach, niemal na całej długości ich długości, wkrótce pojedziemy nową jezdnią.

W tym roku udostępniliśmy do ruchu cztery odcinki S17 od Garwolina do węzła Kurów Zachód. Wkrótce kierowcy skorzystają z kolejnego, od końca obwodnicy Kołbieli do Garwolina. Pojedziemy nową jezdnią od Góraszki do końca obwodnicy Kołbieli.

Na 18 grudnia planowane jest pierwsza z dwóch zmian organizacji ruchu na odcinku pomiędzy węzłem Lubelska i początkiem obwodnicy Kołbieli. Kierowcy skorzystają z fragmentu omijającego Wolę Ducką i Ostrowik. Druga zmiana pozwoli wjechać na nową trasę w Góraszce i dojechać do okolic skrzyżowania z ul. Narutowicza (skręt na Świerk). Przełożenie ruchu na tym odcinku ułatwi jazdę eliminując obecne kręte objazdy.

Jeszcze przed świętami pojedziemy dwoma jezdniami od końca budowanej obwodnicy Kołbieli do Garwolina. Powstaje przewiązka umożliwiająca wjazd od Warszawy na jezdnię w kierunku Lublina. Trwają odbiory WINB.

Kolejny krok to udostępnienie do ruchu jednej jezdni obwodnicy Kołbieli z tymczasowym rondem na przecięciu DK50 z S17. Termin zależny jest od warunków pogodowych i chcemy by wykonawca wprowadził je jak najszybciej. Do ukończenia wiaduktu w ciągu DK50 potrzeba jeszcze ok. czterech tygodni, a przed puszczeniem po nim ruchu niezbędny jest odbiór WINB. Po oddaniu do użytkowania tego wiaduktu skorzystają z niego jadący w tranzycie, co odciąży tymczasowe rondo.

O dokładnych terminach wprowadzenia poszczególnych zmian w organizacji ruchu będziemy informować.

GDDKiA

Komentarze (8)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Pan Jan
  (7 grudnia 2019, 08:02)
Cała nawierzchnia od obwodnicy Garwolina do Kolbieli jest do poprawy!!! Nawierzchnia jest fatalnie wykonana i trzęsie jakby się jechało polną drogą!!!
Do jana
  (7 grudnia 2019, 14:37)
Dlatego piszą że jeszcze odbiory trwają i ciekawe czy to przejdzie czy do poprawy. Musimy się uzbroic w cierpliwosć.
Nicola
  (7 grudnia 2019, 14:59)
Pan Jan
(7 grudnia 2019, 08:02) to nie jeździj. będzie bezpieczniej i luźniej
Do nicola
  (7 grudnia 2019, 18:00)
Niech wszyscy pojadą na 76 i będzie cała trasa dla ciebie. Kieroca musi być cierpliwy i wyrozumiały dla innych. Jesli ktos nie moze się doczekac otwarcia to są lekarze od nerwów.
DO Nicola
  (7 grudnia 2019, 21:47)
Ot i przykład godny naśladowania... Jak w domu stolarz zrobi Ci meble w kuchni krzywe, 2 szafki bez drzwi (choć miały być), a 2 do góry nogami to też będzie wg Ciebie ok? Kasa na drogę idzie z naszych podatków więc mamy prowo oczekiwać jakości i oczekiwać naprawy partactwa. Dzięki takim postawom jak Twoja, mamy w tym kraju jak mamy, a fuszerka jest czymś normalnym... Dobrego samopoczucia dalej życzę
Tirowiec
  (8 grudnia 2019, 08:03)
Zgadza się odcinek kołbiel-garwolin to fuszerka,bubel, niedociągnięcia ktoś powinien za to beknąć.A co z odbudową pomnika na lisich jamach??? Zapomnieli go poskładać z powrotem !!!
Gość
  (9 grudnia 2019, 14:58)
S 17 prawie na ukończeniu a co z odbudową pomnika przy lisich jamach. Rozebrać było łatwo ale poskładać już niema komu !!!
Do gość
  (15 grudnia 2019, 15:06)
Podobno niema podwykonawcy do odbudowania pomnika a Budimex umywa ręce