Na świecie jest tylko jedno małżeństwo starsze od tego. O 3 dni!

Dodane 12 lutego 2021, 10:48

Miastków Kościelny
Zdjęcie: podlasie24.pl Gdyby ktoś zgłosił państwa Władysławę i Jana Dadasów do Księgi Rekordów Guinessa powinni zostać uznani za drugie najdłużej żyjące małżeństwo świata! Przeżyli ze sobą... 80 lat i 10 lutego świętowali „dębową” rocznicę ślubu. Oficjalny rekord wpisany do księgi należy do małżeństwa z Ekwadoru i jest tylko o 3 dni dłuższy.

Waldraminy Quinteros i Julio Mory pobrali się 7 lutego 1941 roku w pierwszym kościele wybudowanym przez Hiszpanów w stolicy Ekwadoru Quito – La Iglesia de El Belen. 3 dni później - 10 lutego 1941 roku na ślubnym kobiercu stanęli państwo Władysława i Jan Dadasowie z gminy Miastków Kościelny. Małżeństwo z powiatu garwolińskiego świętuje dębowe gody!

Najstarsze małżeństwo na świecie! Razem mają 216 lat!

Historia miłości Waldraminy Quinteros (105 lat) i Julio Mory (111) przypomina opowieść o Romeo i Julii. W styczniu 1941 roku Julio Mora wykradł się potajemnie rodzicom, by poślubić Waldraminę Quinteros, mimo sprzeciwu obu rodzin. 80 lat później wciąż są razem! Co ciekawe, małżeństwo Waldraminy Quinteros i Julio Mory trafiło w połowie ubiegłego roku do Księgi Rekordów Guinnessa. W historii jej istnienia co prawda były dłuższe małżeństwa, ale obecnie nie ma na świecie małżeństwa tak starego i z tak długim stażem.

Małżeństwo z Miastkowa Kościelnego

Państwo Władysława i Jan Dadasowie poznali się w maju 1940 roku, a po ośmiu miesiącach stanęli na ślubnym kobiercu. Ona w tym roku skończy 97 lat a on 100. Wychowali pięcioro dzieci, cztery córki i syna, doczekali się jedenaściorga wnuków i piętnaściorga prawnuków. 

Choć do Księgi Rekordów Guinessa nie zostaną na razie wpisani, to prawdopodobnie w kraju, Europie i na półkuli wschodniej są najdłużej żyjącym małżeństwem.

Życzylibyśmy państwu Dadasom kolejnej pięknie brzmiącej rocznicy godów, ale po dębowej 80 lat - nie ma już kolejnej. Dlatego życzymy 100 lat małżeństwa w zdrowiu i spokoju!   

 

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.