Na co dzień lata Dreamlinerem, teraz szkoli się na poligonie

Dodane 15 czerwca 2022, 15:47
DWOT Na co dzień pilot Boeinga 787, ale dziś nie na wysokości 11 kilometrów, a na poligonie w podwarszawskich Książenicach pokonuje swoje słabości. Coraz więcej mieszkańców południowego Mazowsza chce uczyć się wojskowego rzemiosła i wstępuje w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

11 czerwca podczas trzeciego w 2022 r. wcielenia organizowanego przez 6MBOT, progi jednostki wojskowej przekroczyło blisko 60 kandydatów. W większości to osoby, dla których służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to pierwszy kontakt z wojskiem oraz bronią. Łączy ich jedno – marzenie o pozostaniu żołnierzem Wojska Polskiego.

W życiu cywilnym zajmują kierownicze stanowiska w dużych firmach, pracują w instytucjach państwowych i korporacjach, studiują lub uczą się. Reprezentują cały przekrój różnych zawodów i doskonale widzą co to odpowiedzialność. Dla większości z nich wybuch konfliktu zbrojnego tuż za granicą naszego kraju był bodźcem do wstąpienia w szeregi wojska, inni zawsze marzyli o mundurze, ale życie cywilne nie pozwoliło im na wstąpienie do służby. Są też tacy, którzy dziedziczą wartości patriotyczne po swoich przodkach i chcą kontynuować tradycje rodzinne.

Wśród obecnie szkolących się kandydatów do 6MBOT jest pilot śmigłowca, szybowca a zawodowo Dreamlinera. Dodatkowo jest instruktorem samolotowym, ratownikiem wodnym i strzelcem sportowym. Teraz -dodatkowo - chce rozwijać się w szeregach WOT.

Rodzina i wojsko, to dwie coraz częściej przeplatające się strefy. W szeregach 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, coraz częściej widoczna jest ta tendencja. W szeregach mamy już wielu służących rodziców i ich dzieci, rodzeństwo, ale i zaciągają się i całe rodziny.

Pod znakiem WOT w rodzinach rozbudza się drzemiący głęboki patriotyzm, rozwijają się szersze dążenia, pielęgnowane są tradycje wolnościowe i narodowościowe. Przykład takiej rodziny mamy w powiecie garwolińskim, w sierpniu 2019 roku ojciec z córką przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Garwolinie wspólnie złożyli przysięgę wojskową, w teraz w ślad za nim poszedł kolejny członek rodziny. Aleksandra jest jedyną kobietą na obecnie trwającym w Książenicach szkoleniu podstawowym, ale za to dzięki członkom rodziny świetnie przygotowaną na wszystkie stawiane jej wyzwania.

26 czerwca 2022 roku o godzinie 12.00 na terenie jednostki wojskowej w Książenicach przy Alei Lipowej odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa.

Informacja prasowa

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
??
  (18 czerwca 2022, 12:25)
Z kosmosu na ziemię? Mocno upadł !!