MOJA BABCIA WALCZYŁA O WOLNĄ POLSKĘ

Dodane 21 stycznia 2020, 18:55
DWOT Szer. Jakub WARZECHA służy w 61 batalion lekkiej piechoty w Grójcu. Z okazji dnia babci, podzielił się z nami wspomnieniami o swojej wyjątkowej babci.

Służba w WOT jest dla mnie obowiązkiem wobec Ojczyzny, realizowaniem zainteresowań, a także wyzwaniem rzuconym samemu sobie. Dzięki niej mam poczucie budowania czegoś ważnego i wyjątkowego.
Moja babcia, Aldona Warzecha z domu Tawrel ps. "Poziomka", urodziła się ok. 1926 roku w Tomaszach pod Grodnem. W czasie wojny służyła ze swoją siostrą Renatą w AK w Obwodzie Grodzieńskim jako sanitariuszka. Jej służba w AK wiązała się po wojnie pobytem w więzieniu i wyrokiem kary śmierci, której cudem uniknęła.

Mimo zainteresowań historią, wojskowością, a nawet genealogią swojej rodziny długo nie miałem świadomości o przeszłości babci. Moja rodzina skupiała się raczej na budowaniu teraźniejszości i wątek historyczno-patriotyczny nie odgrywał u nas aż tak istotnej roli. Moja postawa, zainteresowania, chęć służby wojskowej rozwinęły się niejako obok, w sposób niezależny. Jednak na decyzję o wstąpieniu w szeregi WOT z pewnością mieli wpływ moi dziadkowie, pułkownicy Wojsk Lądowych i Sił Powietrznych.

Gdybym mógł złożyć babci życzenia z okazji jej święta, podziękowałbym jej za to, że mimo ciężkich przeżyć stworzyła tak fantastyczną, pełną ciepła i miłości rodzinę!

Żołnierz Jakub WARZECHA służy wspólnie z mieszkańcami powiatu garwolińskiego w grójeckiej jednostce, wchodzącej w skład 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Informacja prasowa

Komentarze (6)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nie kumam.
  (22 stycznia 2020, 08:23)
Nie rozumiem ludzi ktorzy czuja obowiazek zrobienia czegos dla ojczyzny. Nigdy w zyciu!!
Gosc
  (23 stycznia 2020, 17:23)
I co podczas wojny schowałbyś się jak szczur?
No
  (23 stycznia 2020, 19:27)
Oczywiscie. Napewno bym nie walczyl o nia.
pan cogito
  (24 stycznia 2020, 12:26)
jak ją stracisz, to wtedy zrozumiesz. z ojczyzną jak ze zdrowiem...
riff
  (24 stycznia 2020, 20:51)
Panie Cogito, która ojczyzna jest pańska?
Gosc
  (24 stycznia 2020, 21:13)
Nie walczylbys bo jesteś tchórz pewnie w rurkach fryzurze na piankę i wymalowanymi paznokciami takich jak Ty do woja nauczyli by Cię tam szacunku