Minister Zagórski i podsekretarz Cieszyński dziś w powiecie

Dodane 3 października 2019, 07:20

Garwolin, Maciejowice
Zdjęcia: internet Dwie ważne umowy zostaną podpisane 3 października na terenie powiatu garwolińskiego.

Karetka dla Wilgi

W czwartek w szpitalu powiatowym w Garwolinie nastąpi podpisanie umowy na zakup przez SPZOZ w Garwolinie z dotacji Ministerstwa Zdrowia ambulansu sanitarnego dla podstacji ratownictwa medycznego w Wildze. Na uroczyste złożenie podpisów przyjedzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Janusz Cieszyński.

Będzie to 10 karetka (4 karetki jeżdżą w systemie RM) na wyposażeniu SP ZOZ. Dotychczasowa karetka, która stacjonuje w Wildze będzie karetką zapasową.

„Program  wymiany ambulansów” stanowi kolejny etap reformy systemu ratownictwa medycznego, którego pierwsza faza zakończyła się 1 kwietnia 2019 r. uruchomieniem Państwowego Ratownictwa Medycznego.  Z obecnie realizowanego programu skorzystają mieszkańcy wszystkich województw – nowoczesne ambulanse trafią do stacji ratownictwa medycznego w całej Polsce. Kwota 400 tys. zł dofinansowania na karetkę, pozwoli na zakup nowoczesnych pojazdów przystosowanych do funkcjonowania w systemie ratownictwa medycznego.  Do tej pory Polskim pacjentom służyły nawet kilkunastoletnie karetki. Po zakończeniu wymiany w ramach programu, średni wiek pojazdu funkcjonującego w systemie spadnie o 30 miesięcy.

W województwie mazowieckim w 2018 r. zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżały 437 609 razy.

Pieniądze na GOK

Tego samego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Maciejowicach, odbędzie się uroczystość podpisania pierwszej umowy dotyczącej cyfryzacji Gminnych Ośrodków Kultury. W spotkaniu weźmie udział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

 Podpisana w czwartek umowa będzie pierwszą w ramach projektu cyfryzacji Gminnych Ośrodków Kultury. Umowa opiewać będzie na kwotę 1 359 990 zł i swoim działaniem obejmie 40 GOKów w podregionie siedleckim (40 gmin w łącznie 5 powiatach).

Jej przedmiotem będzie cykl szkoleń dla pracowników GOK podzielony na dwa obowiązkowe etapy.

Pierwszy etap obejmować będzie działania mające na celu podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników GOK w takim stopniu, aby docelowo mogli samodzielnie lub w asyście trenera przeprowadzić szkolenia dla dzieci i młodzieży.

Drugi etap to zajęcia praktyczne dla osób w wieku od 10 do 18 lat, których celem również będzie podniesienie ich kompetencji cyfrowych.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.